Uqandanın dövlət xidmətləri naziri “ASAN xidmət”də
22-23 sentyabr 2018-ci il tarixlərində Uqanda Respublikasının dövlət xidmətləri naziri Vilson Muruli Mukasanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzləri ilə tanış olub.
Bu günədək 24 milyondan çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, "ASAN xidmət" Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb.
Nümayəndə heyəti Səyyar ASAN xidmət avtobusu və “ABAD” mərkəzi ilə də tanış olub.
Qonaqlara Dövlət Agentliyinin struktur bölmələri tərəfindən təqdimatlar edilib, həmçinin Azərbaycan İnnovasiyaların İxracı Konsorsiumunun nümayəndələri ilə görüş keçirilib.
20-23  sentyabr 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin dəvəti ilə  Uqanda Respublikasının dövlət xidmətləri naziri Vilson Muruli Mukasanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikasında səfərdə olub.

Minister of Public Services of Uganda at “ASAN service”
On September 22-23, 2018 a delegation led by Wilson Muruli Mukasa, the Minister of Public Services of Uganda, got acquainted with “ASAN service” centers.
Up to now, applications of 24 millionth citizen have been received. Additionally, it was drawn to attention that “ASAN service” received United Nations Public Service Award 2015.
Delegation also familiarized with Mobile ASAN service and “ABAD” center.
In addition, presentations by various structural subdivisions of the State Agency were made to the guests.
Guests after being acquainted with the work conditions and principles, wished success to "ASAN service" in the future.
On September 20-23, 2018, at the invitation of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, a delegation led by Wilson Muruli Mukasa, Minister of Public Services of Uganda visited the Republic of Azerbaijan.