Ümumdünya Gömrük Təşkilatının baş katibi “ASAN xidmət”də
14 yanvar 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyininin sədri Ülvi Mehdiyev Ümumdünya Gömrük Təşkilatının (ÜGT) baş katibi Kunio Mikuriyanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Qonaqları salamlayan Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Görüş zamanı Azərbaycan Respublikası ilə Ümumdünya Gömrük Təşkilatı arasındakı ikitərəfli əlaqələrdən bəhs olunub və müvafiq sahələr üzrə mümkün əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.

Secretary General of the World Customs Organization at “ASAN service”
On January 14, 2019 Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev received a delegation led by Secretary General of the World Customs Organization (WCO) Kunio Mikuriya.
Chairman of the State Agency, Ulvi Mehdiyev welcomed the guests and delivered wide information about the activities and aims of establishment of “ASAN service”. There was emphasized, that with the establishment of "ASAN service" there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient public administration through enhancing of transparency and application of innovations.
During the meeting bilateral relations between the Republic of Azerbaijan and the World Customs Organization as well as prospects for possible cooperation in relevant fields were discussed.