“ASAN Həyat” Bahar Festivalı keçirilir
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan “İnnovasiyalar Mərkəzi”nin təşkilatçılığı ilə “ASAN Həyat” Bahar Festivalı keçirilir.
2 – 19 mart tarixini əhatə edəcək Festival çərçivəsində Masallı, Şəki və Quba “ASAN Həyat” komplekslərində milli personajların iştirakı ilə Novruz tamaşaları, pəhlivan və kəndirbaz oyunları, milli ornomentlərin sərgisi, idmançıların çıxışları, müxtəlif konsert proqramları təşkil olunacaq, yerli şirkətlərin məhsullarından ibarət satış yarmarkası həyata keçiriləcək.
Festivalda, həmçinin “ABAD” publik hüquqi şəxsin “ABAD Gastro Village” layihəsi çərçivəsində Food trucklər (təkərli qoşqular) nümayiş olunacaq . Bu trucklərdə  “ABAD” məhsullarından hazırlanmış fast foodların satışı həyata keçiriləcək.
Festivalın əsas məqsədi xalqmızın qədim dəyərlərindən olan Novruz bayramının adət-ənənələrini yaşatmaq,  onları gələcək nəsillərə ötürmək, regionların sosial mədəni həyatına, bayram əhval ruhiyyəsinin artırılmasına töhfə vermək və asudə vaxtın səmərəli təşkilini təmin etməkdir. Həmçinin  Novruz bayramı qeyd olunan ölkələrin festivalda iştirakını təmin etməklə ölkəmizlə bu dövlətlər arasında olan mədəni əlaqələrin inkişaf etdirilməsi proiritetdir.
Təşkil olunan tədbirlərdə ölkəmizdə akreditə olunmuş diplomatik korpusun nümayəndələri iştirak edəcəklər.

"ASAN Life" Spring Festival has been organized by "Innovation Center" subordinate to the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Within the framework of the festival which will be held in Masally, Shaki and Quba “ASAN Life” complexes on March 2 – 19, Novruz performances with participation of national characters, pehlevans (wrestlers) and ropewalkers games, exhibition of national ornaments, performances of athletes, various concert programs, as well as a sales fair of local companies will be oraganized.
Food trucks of the "ABAD Gastro Village" will also be presented at the festival. These trucks will sell fast food made of "ABAD" products.
The main purpose of the festival is to keep the traditions of the Novruz Holiday that is a symbol of ancient values of our people, as well as to transfer these customs to future generations, contribute to the social and cultural life of the regions, enhance a festive mood and ensure leisure time.  Also, the priority is to develop cultural ties between our country and the countries celebrating Novruz by ensuring their participation in the festival.
Representatives of diplomatic corps accredited in our country also will also participate at the event.