Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Ədliyyə naziri “ASAN xidmət”də
19 iyul 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev  Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Ədliyyə naziri Valid bin Mohammad Al-Samaani ilə görüşüb.
Görüşdə “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib.
Həmçinin Azərbaycanın dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində qabaqcıl modeli olan “ASAN xidmət”in xarici ölkələrdə tətbiqi perspektivləri üzrə müzakirələr aparılıb və hazırda davam etdirilən əməkdaşlıqdan bəhs olunub.
Diqqətə çatdırılıb ki, Azərbaycan bu il keçirilmiş BMT-nin Dövlət Xidmətləri Forumunda rəqəmsal idarəetmənin tətbiqi ilə dövlət xidmətlərinin inkişafı səhəsində BMT-nin xüsusi mükafatına, “ASAN xidmət” isə 2015-ci ildə BMT-nin Dövlət Xidmətləri Mükafatına  layiq görülüb.
Qonaq, həmçinin “ASAN xidmət” mərkəzi, ASAN Radio, “ASAN Təlim-Tədris Mərkəzi”, “ABAD” publik hüquqi şəxsin fəliyyəti ilə tanış olub.

On July 19, 2019, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan met with Minister of Justice of the Kingdom of Saudi Arabia Walid bin Mohammed Al-Sama'ani.
Wide information about the activities and aims of the establishment of "ASAN service" was delivered to the guests.
Moreover, there have been discussions about the perspectives of oversees application of “ASAN Service”, advanced practice in the field of public services delivery in Azerbaijan,  as well as current successful cooperation.
It was drawn to attention that “ASAN Service” received the “United Nations Public Service Award 2015” for its activities to improve the delivery of public services through the utilization of e-government.
The guest also got acquainted with the activities of “ASAN Service Center”, ASAN Radio, ASAN Education and Training Center, as well as "ABAD" public legal entity.