“Hərbiyyə-101” hərbi vətənpərvərlik düşərgəsinə start verilir
Könüllülərin çoxsaylı müraciətlərini nəzərə alaraq Bakının azad olunmasının 101 illiyinə həsr edilmiş “Hərbiyyə 101” hərbi vətənpərvərlik düşərgəsinə start verilir.
5-10 sentyabr tarixində Beyləqan hərbi birliyində baş tutacaq düşərgə "ASAN xidmət", Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyi və "ASAN Könüllüləri" Təşkilatının birgə təşkilatçılığı ilə gerçəkləşəcək.
Hərbi simulyasiya formatında həyata keçiriləcək bu layihə çərçivəsində iştirakçılar müxtəlif peşəkar hərbi təlimlərə cəlb olunacaq, taktiki hazırlıq, qarovul, atəş, topoqrafiya, komandir və digər hərbi hazırlıqlarda iştirak edəcəklər. Eyni zamanda müxtəlif tarixi-mədəni ərazilərə ekskursiyalar təşkil olunacaq.
“Hərbiyyə” gənc nəslin hərbi vətənpərvərlik hislərinin gücləndirilməsi istiqamətində təşkil olunan sayca 4-cü düşərgədir.

Taking into consideration numerous applications of volunteers, “Harbiyya-101” military-patriotic camp, devoted to 101st independence anniversary of Baku, is going to start.
The camp, which is to take place in Beylagan military unit on September 5-10, will be organized jointly by "ASAN Service", Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan and “ASAN Volunteers” Organization.
During the military simulation camp, participants will take part in various military training, tactical training, guard, fire, topography, commander and other military tasks.  Moreover, participants will be taken to excursions to different historical-cultural sites.