“ASAN xidmət”ə 35 milyonuncu müraciət
Bu müraciət 5 saylı Bakı "ASAN xidmət" mərkəzinə Ziya İslamov və Leyla İslamova tərəfindən edilib. Onlar Azərbaycan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyi tərəfindən həyata keçirilən nikahın qeydə alınması xidmətindən yararlanıblar.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev İslamovlar ailəsini bu münasibətlə təşəkkürnamə və simvolik hədiyyələrlə mükafatlandırıb.
Hazırda 16 “ASAN xidmət” mərkəzi mövcuddur. Onlardan 5-i paytaxt Bakı şəhərində olmaqla, digərləri Sumqayıt, Gəncə, Sabirabad, Bərdə, Qəbələ, Masallı, Quba, Mingəçevir, İmişli, Şəki və Şamaxıdadır. Bundan başqa, regionlarda 10 Səyyar “ASAN xidmət” avtobusu və Səyyar ASAN qatar vasitəsilə vətəndaşlara səyyar formada xidmətlər göstərilir.

35 millionth application at “ASAN service”
This appeal was made by Ziya Islamov and Leyla Islamova at regional Baku “ASAN service” centre No.5. They have benefited from the State registration of civil status acts by the Ministry of Justice of the Republic of Azerbaijan.
Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev presented Certificate of Appreciation and symbolic gifts.
Currently, there are 16 “ASAN service” centres. Five of them are located in Baku, and others - in regional centres, including Sumgayit, Ganja, Sabirabad, Barda, Gabala, Quba, Masally, Mingachevir, Imishli, Shaki and Shamakhi. Moreover, 10 buses of Mobile ASAN service and Mobile ASAN train are delivering services to citizens in the regions.