Almaniya səfiri “ASAN xidmət”də
16 yanvar 2020-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev  Almaniya Federativ Respublikasının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Volfqanq Maniq ilə görüşüb.
Bildirilib ki, “ASAN xidmət”də bu günədək 36 milyona yaxın vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015), həmçinin 2019-cu ildə Bakıda Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Dövlət Xidmətləri Forumu çərçivəsində BMT-nin rəqəmsal idarəetmənin tətbiqi ilə dövlət xidmətlərinin inkişafı sahəsində xüsusi mükafatına layiq görülüb.
Qonağa Dövlət Agentliyinin elektron hökumət sahəsində həyata keçirdiyi fəaliyyət barədə də məlumat verilib.
Qonaq, həmçinin ASAN Radio, “ASAN Təlim-Tədris Mərkəzi”, “ABAD” publik hüquqi şəxsin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan səfir Dövlət Agentliyinə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

Ambassador of the Federal Republic of Germany to the Republic of Azerbaijan at “ASAN Service”
On January 16, 2020, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federal Republic of Germany Wolfgang Manig.
Wide information about the activities and aims of the establishment of "ASAN service" was delivered to the guests. There was emphasized that with the establishment of "ASAN service" there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient public administration through enhancing transparency and application of innovations.
The guest got familiar with the conditions and business principles of “ASAN Service”, “ASAN Training and Education Center” and “ABAD” Public Legal Entity and wished them success in future activities.
The ambassador wished good luck to ASAN Service in their future activities after they got acquainted with ASAN Service centre.