ASAN Könüllüləri Gənclər Təşkilatının təşəbbüsü ilə Azərbaycanda ilk dəfə çağırışçı gənclər arasında “Qarabağ” Peyntbol Turniri keçiriləcək
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyev tərəfindən Silahlı Qüvvələrin bütün şəxsi heyəti də daxil olmaqla gənc çağırışçılara hər zaman xüsusi diqqət göstərilmişdir.
25 iyun 2014-cü il tarixində vətənpərvərliyin, hərbi xidmətin gənc çağırışçılar arasında təşviq edilməsi məqsədi ilə ASAN Könüllüləri Gənclər Təşkilatı və Azərbaycan Respublikası Peyntbol Federasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə Şüvələn qəsəbəsində yerləşən ARENA İdman klubunda Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələri gününə və Silahlı Qüvvələrin yaradılmasının 96 illiyinə həsr olunmuş “Qarabağ” Peyntbol Turniri keçirəcəkdir.
Turnirdə 8 komandanı təmsil edən 40 çağırışçı gəncin iştirakı nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, forma və məzmununa görə bu cür turnir ilk dəfə keçirilir və təşkilatçılar tərəfindən davamlı olaraq keçirilməsi planlaşdırılır.

The first paintball tournament will be organized with the initiative of ASAN Youth Volunteers Organization
President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Chief Commander Ilham Aliyev always takes care of young conscripts including all staff member of Arm Forces.
In order to increase patriotism, military service within the young conscripts, ASAN  Youth Volunteers  Organization and Azerbaijani Paintball Association organized Paintball tournament in  the honor of the 96th anniversary of the Azerbaijani Armed forces in the Arena Sport Club in the Shuvalan Settlement on the 25th of June ,2014
8 teams will be represented with 40-conscripted youths in the tournament.
We would like to note that this is the first time such kind of tournament is held in this content and form and this event is going to be organized constantly.