“ASAN xidmət”in dəstəyi ilə şəffaf maskalar hazırlanıb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin dəstəyi ilə “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin rezidenti olan “Sumaks Technologies” şirkəti tərəfindən ilkin olaraq 2000 ədəd şəffaf maska (üz sipəri) hazırlanıb.
İnsan həyatı üçün təhlükəsiz və ekoloji təmiz məhsul olan bu maskalar xüsusi 3D printer vasitəsi ilə hazırlanır və hava-damcı yolu ilə yayılan infeksiyalara qarşı müdafiə rolunu oynayır.
Bu maskalarla ilk olaraq “COVID-19” pandemiyasına qarşı mübarizə ilə əlaqədar vəzifə tələbinə uyğun olaraq kütləvi təmasda olan polis və jurnalistlər təmin olunacaqlar. Eyni zamanda açıq satışda olacaq bu maskalar birdəfəlik deyil, bir neçə dəfə istifadə oluna bilər.

Transparent masks were made with the support of “ASAN service”
Initially, 2,000 transparent masks (face shield) were made by “Sumaks Technologies”, a resident of “INNOLAND” Incubation and Acceleration Center with the support of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
These masks are safe and environmentally friendly products for human life, are made by a special 3D printer and play a protective role against airborne infections.
These masks will be firstly provided to police and journalists in public contact in accordance with the requirements of the position in the fight against the COVID-19 pandemic. At the same time, these masks, which will be on open sale, can be used several times, not once.