Dövlət Agentliyinin Aparat rəhbəri vebinarda çıxış edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Aparat rəhbəri Azad Cəfərli videobağlantı vasitəsi ilə Asiya Diplomatik və Beynəlxalq Əlaqələr İnstitunun təşkil etdiyi “COVID-19 və Rəqəmsal İqtisadiyyat” mövzusundakı iclasda (vebinar) iştirak edib.
Moderatorluğunu Asiya Diplomatik və Beynəlxalq Əlaqələr İnstitunun Tədqiqat və inkişaf departamentinin direktoru Şyam KC.nin apardığı  vebinarda Nepalın Yaşıl İnkişaf Bilik Platformasının rəhbəri Saurav Dakal və Annapurna Ekspresin baş redaktoru  Bisvas Baral iştirak ediblər.
İclasda e-iqtisadiyyat, e-xidmətlər və onlara əlçatanlıq, bərabər imkanlar və infrastruktur elementləri, rəqəmsallaşmada detalların rolu və s. müzakirə edilib.
Azad Cəfərli  COVID-19 ilə mübarizə çərçivəsində Azərbaycan Respublikası hökuməti tərəfindən görülən tədbirlər, onların uğurlu nəticələrindən bəhs edib. O, “Xüsusi Karantin Rejiminin Tətbiqi Zamanı İcazələrin Alınması və Monitorinqi Sistemi”ni qeyd edib. Diqqətə çatdırılıb ki, bu sistem şəffaflığı, çevikliyi və rahatlığı təmin etmək baxımından fərqlənib.
Həmçinin  dövlət xidmətlərinin karantin rejimi dövründə keyfiyyətli  şəkildə göstərilməsindən, elektron, fiziki,  o cümlədən mobil xidmətlərin təqdim edildiyi dayanıqlı bir sistemin fəaliyyətinin təmin edilməsindən bəhs olunub.
Videobağlantı zamanı Azad Cəfərli pandemiya dövründə rəqəmsal iqtisadiyyatda baş verən dəyişikliklər, dövlət xidmətlərinin göstərilməsində rəqəmsallaşmanın önəmini də vurğulayıb.

Chief of Staff of the State Agency made a speech at the webinar
Chief of the Staff of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Azad Jafarli participated at the meeting (webinar) via video connection on "COVID-19 and the Digital Economy" organized by the Asian Institute of Diplomacy and International Affairs.
Head of the Green Growth Education Platform of Nepal Saurav Dhakal and Editor-in-Chief of Annapurna Express Biswas Baral participated at the webinar moderated by Shyam KC, Research and Development Director of the Asian Institute of Diplomacy and International Affairs.
E-economy, e-services and access to them, equal opportunities and infrastructure elements, the role of details in digitalization, etc. were discussed at the meeting.
Azad Jafarli talked about the measures taken by the Government of the Republic of Azerbaijan in the fight against COVID-19 and their successful results. He noted about the "Permitting and Monitoring System during the Implementation of the Special Quarantine Regime". It was brought to attention that this system is distinguished in terms of transparency, flexibility and convenience.
It was also discussed that the quality of public services during the quarantine regime, ensuring the operation of a sustainable system of electronic, physical, as well as mobile services.
Azad Jafarli emphasized the changes in the digital economy during the pandemic, the importance of the digitalizing in the delivering of state services during the video connection.