“ASAN xidmət”dən növbəti sosial aksiya
8 may 2020-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Bakı şəhərindəki, eyni zamanda  Gəncə, Bərdə, Quba, Kürdəmir və Şəki regional “ASAN xidmət” mərkəzlərində qanvermə aksiyaları təşkil olunub.
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın çağırışı və təşəbbüsü ilə və ümummilli  lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 97-ci ildönümünə həsr edilmiş aksiyalar Dövlət Agentliyi və Milli Hematologiya və Transfuziologiya Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə reallaşdırılıb.
Məqsəd hemofiliya və talassemiyadan əziyyət çəkən uşaqlara yardım göstərmək, onlar üçün tədarük olunan qan ehtiyatını artırmaqdır.
Aksiyalarda “ASAN xidmət” mərkəzlərinin əməkdaşları, ASAN könüllüləri, həmçinin vətəndaşlar  iştirak ediblər.
“ASAN xidmət” vasitəsi ilə cəmiyyətdə sosial həmrəyliyin təmin edilməsi məqsədi ilə mütəmadi bu cür aksiyalar və digər tədbirlər reallaşdırılır.

Next social action by “ASAN service”
On 2020, May 8, blood donation actions were organized in the “ASAN service” centers in the Ganja, Barda, Guba, Kurdamir və Shaki under the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
The actions dedicated to the 97th anniversary of national leader Heydar Aliyev were organized by the State Agency and the National Center for Hematology and Transfusion at the invitation and initiative of the First Vice President of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva.
The goal is to help children suffering from hemophilia and thalassemia, to increase the blood supply to them.
Employees of "ASAN service" centers, ASAN volunteers, as well as citizens took part in the actions.
Such actions and other events are regularly held in order to ensure social solidarity in society through the "ASAN service".