“ASAN xidmət”-in təlim sistemi beynəlxalq konfransda təqdim olundu
4-7 sentyabr  2014-cü il tarixində Bolqarıstan Respublikasında  Bolqarıstan Elmlər Akademiyasının, Bolqarıstan Elm və Təhsil Fondunun, Bolqarıstan Alimlər İttifaqının birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “Təhsil, Araşdırma və İnkişaf” adlı V Beynəlxalq Konfransda  “ASAN xidmət” –in təlim sisteminin  təqdimatı  həyata keçirilmişdir.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının “Dövlət qulluğu və kadr siyasəti” kafedrasının dosenti,  Azərbaycan Respub¬likasının Prezidenti yanında Vətən¬daş¬lara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agent¬li¬yinin  Təlim sektorunun müdiri Nazənin Hüseynova konfransda  “Səmərəli təlim sistemi Azərbaycanın idarəetmə brendi “ASAN xidmət”-in prinsiplərindən biridir” adlı məruzə ilə çıxış etmişdir.
Konfransda dövlət başçısı İlham Əliyevin digər sahələrlə yanaşı kadr potensialının inkişafına verdiyi xüsusi önəm diqqətə çatdırılaraq, insan resurslarının for¬malaşdırılması üçün aparılan islahatlardan,  respublikamızda gedən sürətli sosial-iqtisadi inkişafın nəticəsində dövlət idarəetməsinin, idarəetmə  münasibətlərinin, həmçinin, vətəndaşla vəzifəli şəxslər arasındakı münasibətlərin modernləşməsi sahəsində kompleks islahatlardan bəhs olunmuşdur.
Müvafiq olaraq dövlət idarəet¬məsinin modernizasiyası, şəffaflığın artırılması və idarəetmədə yeni fəaliyyət üslubunun formalaşdırılması istiqamətində mühüm tədbirlərdən bi¬ri kimi Azərbaycan Respub¬likasının Prezidenti yanında Vətən¬daş¬lara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agent¬li¬yinin yaradılması xüsusi olaraq diqqətə çatdırılmışdır. Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan “ASAN xidmət” mərkəzlərinin təlim sistemini xüsusi vurğulayan Nazənin Hüseynova bu sistemin mahiyyəti, strukturu, strategiyası və prinsipləri barədə iştirakçılara ətraflı məlumat vermişdir.
Qeyd olunmuşdur ki, müasir təlim standartlarına və infrastruktura malik olan, əhatəli, səmərəli, çevik və innovativ təlim sistemini yaratmaq,  peşəkar, milli-mənəvi və korporativ dəyərlərə sadiq,  yaradıcı düşüncəyə sahib kadr potensialını formalaşdırmaq “ASAN xidmət” modelinin təlim strategiyasının əsas məqsədidir.

“ASAN Service” system was represented in international conference
On September 4-7, 2014, “ASAN Service” system was presented during the V International Conference on “"Education, Research and Development" organized by the Bulgarian Academy of Sciences of the Republic of Bulgaria, the Bulgarian Science and Education Foundation and the Union of Scientists in Bulgaria.
Associate professor at the Civil service and personnel policy” of the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan and the head of Training sector at the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Mrs Nazenin Huseynova delivered a speech at the conference regarding the “Effective training system is the brand of management of Azerbaijan”.
During the conference there was told about the attention by the President of Azerbaijan Ilham Aliyev to other areas that have been of particular importance to the development of human potential, human resources reforms for the country as a result of the rapid socio-economic development, good governance, government relations, as well as comprehensive reforms to modernize the relationship between citizens and public officials.
In accordance with the establishment of “ASAN Service” centers under the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan were the most important steps in the modernization of public administration, development of transparency and new trend in activities of public service delivery. Mrs Nazenin Huseynova specially talked about the importance, structure, strategy and principles of the Training system at “ASAN Service” centers.
It was noted that the main purposes of “ASAN Service” Model Training strategy are comprehensive, cost-effective, flexible and innovative learning system, to create a professional, national and corporate values, committed to spiritual and creative thought to form human resources.