Bakıda “İnsan hüquqları və qabaqcıl idarəetmə kontekstində dövlət xidmətlərinin göstərilməsi” mövzusunda beynəlxalq konfrans keçiriləcək
24-25 sentyabr 2014-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Avropa Şurası Nazirlər Komitəsində Sədrliyi çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin təşkilatçılığı ilə “İnsan hüquqları və qabaqcıl idarəetmə kontekstində dövlət xidmətlərinin göstərilməsi” mövzusunda beynəlxalq konfrans keçiriləcək.
Konfransın keçirilməsində məqsəd Avropa Şurasının üzv dövlətlərindəki dövlət xidmətlərinin göstərilməsi üzrə qabaqcıl modellərin müzakirə edilməsi, bu kimi modellərin fəaliyyəti üçün zəruri olan prinsiplər və onların inkişafını təmin edən informasiya texnologiyalarının rolunun nəzərdən keçirilməsi və dövlət xidmətlərinin göstərilməsi ilə əlaqədar cari problemlərin və gələcək perspektivlərin müəyyənləşdirilməsidir. Tədbirdə 30-dan çox dövləti, Avropa Şurası, BMT, ATƏT, Avropa İttifaqı, Korrupsiya əleyhinə Beynəlxalq Akademiya, bir sıra xarici QHT-ləri təmsil edən 50-ə yaxın xarici nümayəndə iştirak edəcəkdir. Bunlar arasında Avropa Şurasının üzv dövlətlərinin və bir sıra digər dövlətlərin ekspertləri, “vahid məkan” prinsipi üzrə fəaliyyət göstərən xarici dövlət orqanlarının yüksək vəzifəli rəsmiləri, Avropa Şurasının Katibliyinin əməkdaşları, BMT-nin Dövlət İdarəçiliyi üzrə Ekspertlər Komitəsinin hazırkı sədri və bir sıra üzvləri olacaqdır.
O cümlədən Azərbaycan Respublikasının aidiyyəti dövlət orqanlarının, ölkəmizdə fəaliyyət göstərən özəl şirkətlərin və qeyri-hökumət təşkilatlarının nümayəndələri Konfransa qatılacaqlar. Tədbirin proqramına iştirakçıların qeydiyyatı, açılış sessiyası, dövlət xidmətlərinin göstərilməsi ilə bağlı mövzularda sessiyalar, konfransın yekunlarının icmalı, qrup fotosunun çəkilməsi və “ASAN xidmət” mərkəzlərinə tanışlıq səfəri daxildir.
Tədbirin keçiriləcəyi tarix: 24-25 sentyabr 2014-cü il, saat 10:00 Tədbirin keçiriləcəyi məkan: JW Absheron Marriott Mehmanxanası, Azadlıq küç. 167, Bakı

There will be launched “International Conference on Public Service Delivery in the Context of Human Rights and Good Governance” in Baku
International Conference entitled “Public Service Delivery in the Context of Human Rights and Good Governance” will be held on 24-25 September 2014 in Baku. The Conference is being organized by the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan within the framework of Azerbaijan’s Chairmanship in the Committee of Ministers of the Council of Europe.
The purpose of the conference is to discuss about the advanced models of the state service of the member-states of the European Council, taking into the consideration the necessary principles and the role of information technologies and determination of the current problems in regard with the visualization of the state services and future perspectives.
The Conference will be attended by participants from more than 30 countries, among who are high-level officials and experts more than 50 of “one-stop shop” bodies and similar agencies of the members States of the Council of Europe and other countries, officials of the Secretariat of the Council of Europe and the Organization for Security and Cooperation in Europe, members of the United Nations Committee of Experts on Public Administration, officials of relevant state agencies and Baku-based intergovernmental organizations and representatives of private companies and non-governmental organizations.
The conference agenda includes participants’ registration, opening session, sessions on state service presentation, conference conclusion, group photo and visit to “ASAN Service” centers.