Beynəlxalq konfransın iştirakçıları “ASAN xidmət” mərkəzləri ilə tanış olublar
24 sentyabr 2014-cü il tarixində  Bakıda keçirilən “İnsan hüquqları və qabaqcıl idarəçilik kontekstində dövlət xidmətlərinin göstərilməsi” mövzusunda beynəlxalq konfransın iştirakçıları Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 3 və 4 saylı Bakı  “ASAN xidmət” mərkəzləri ilə tanış olublar.
Qonaqlara “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri, inkişaf yolu, həyata keçirdiyi xidmət növləri, həmçinin gələcək planlara dair geniş məlumat verilib. Bildirilib ki, Azərbaycan ixtirası və brendi olan “ASAN xidmət”-in fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, korrupsiya hallarının istisna edilməsi, müasir texnologiyaların tətbiq edilməsi, dövlət qulluqçusu-vətəndaş münasibətlərində yeni düşüncə tərzinin formalaşdırılmasıdır.
Səyyar ASAN xidmət avtobusu ilə yaxından tanış olan qonaqlar belə xidmətin dövlət idarəçiliyində örnək addım olduğunu qeyd edib, bu təcrübənin bir çox dövlətlərdə tətbiqinin müstəsna əhəmiyyətini vurğulayıblar.
Qonaqlara ,həmçinin,  İnnovativ tətbiqlər - “Müraciət köşkü”, “Elektron ərizə” avadanlığı və digərləri də nümayiş etdirilib.
Diqqətə çatdırılıb ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərində indiyədək 3 000 000-a yaxın vətəndaşa xidmət göstərilib.
“ASAN xidmət” mərkəzlərində yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan qonaqlar buradakı əməkdaşların peşəkar yanaşmasını yüksək qiymətləndirib, mərkəzlərə gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıblar.

Participants of international conference got acquainted with “ASAN Service” centers
On 24th of September, 2014, participants of the international conference on “Public Service Delivery on the context of human rights and good governance” were acquainted with the building and functioning of the “ASAN service” centers No.3 and No.4 of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Guests were given information about the aim of the ASAN service centers, services rendered, history of development, as well as the future plans. It was noted that the aim of activities of “ASAN service” centers is to provide comfort, ensure transparency, eliminate corruption, apply modern technology, and form up new thinking as to relations between citizens and civil servants.
Guests, while getting acquainted with Mobile “ASAN Service” considered the activities of "ASAN service" centers praiseworthy, and mentioned usefulness the application of this experience in many countries.
After becoming familiar with the conditions and work principle in “ASAN service” center, guests highly appreciated the professional approach of staff members, and wished success in their future activity.