Böyük Britaniya Baş nazirinin ticarət üzrə səfiri Lord Risbinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub
7 oktyabr 2014-cü il tarixində Böyük Britaniya Baş nazirinin ticarət üzrə səfiri Lord Risbinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 4 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin binası və fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaqları salamlayan Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri, inkişaf yolu, həyata keçirdiyi xidmət növləri, həmçinin gələcək planlara dair geniş məlumat verib. Bildirilib ki, Azərbaycan ixtirası və brendi olan “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, korrupsiya hallarının istisna edilməsi, müasir texnologiyaların tətbiq edilməsi, dövlət qulluqçusu-vətəndaş münasibətlərində yeni düşüncə tərzinin formalaşdırılmasıdır.
“ASAN xidmət” mərkəzini dövlət xidmətlərinin həyata keçirilməsində innovativ və mütərəqqi təcrübə hesab edən qonaqlar müvafiq sahənin təkmilləşdirilməsi  üçün bu yanaşmanın dünyəvi model olduğunu qeyd ediblər
Mərkəzdə tətbiq olunan innovativ avadanlıqlar - “Müraciət köşkü”, “Elektron ərizə” avadanlığı-İnnovasiyalar mərkəzi qonaqlara nümayiş etdirilib.
Qonaqların diqqətinə çatdırılıb ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərində bugünədək 3 000 000-a yaxın vətəndaşa xidmət göstərilib.

Delegation led by Lord Lisbin Ambassador on trade of the UK PM was acquainted with the “ASAN Service” center
On the 7th of October, 2014, delegation led by the Lord Lisbin Ambassador on trade of the UK PM was acquainted with the building and functioning of the “ASAN Service” center No.4 of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Mr. Inam Karimov, Chair of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan welcomed the guests and delivered information about the aim of the ASAN service centers, services rendered, history of development, as well as the future plans. It was noted that the aim of activities of “ASAN service” centers is to provide comfort, ensure transparency, eliminate corruption, apply modern technology, and form up new thinking as to relations between citizens and civil servants.
After becoming familiar with “ASAN service” center, the guests highly appreciated the professional approach of staff members and considered the activities of "ASAN service" centers praiseworthy, and mentioned usefulness the application of this experience in many countries.