“ASAN xidmət” mərkəzlərinin əməkdaşları və könüllüləri Heydər Əliyev zirvəsinə yürüş ediblər
“ASAN xidmət” mərkəzlərinin əməkdaşları və könüllüləri Ümummilli Lider Heydər Əliyevin vəfatının 11-ci ildönümü münasibəti ilə Hava və Eksterimal İdman Növləri Federasiyası tərəfindən təşkil edilən Heydər Əliyev zirvəsinə yürüşdə iştirak ediblər.
11 dekabr 2014-cü il tarixində yürüş iştirakçıları Azərbaycanın ən yüksək yaşayış məntəqəsi olan Xınalıq kəndindən piyada start götürüb, 3751 metr hündürlükdə yerləşən Heydər Əliyev zirvəsinə yürüş ediblər.
Ümummilli Lider Heydər ƏIliyevin xatirəsinə ehtiram əlaməti olaraq Heydər Əliyev zirvəsində Azərbaycan Respublikasının bayrağı ilə yanaşı “ASAN xidmət”in bayrağı da dalğalandırılıb. İştirakçılar Azərbaycan Respublikasının dövlət himinini oxuyub və Ümummilli Liderin xatirəsini bir dəqiqəlik sükutla yad ediblər.
12 dekabr tarixində isə yürüş iştirakçıları Fəxri Xiyabanı ziyarət edərək Ümummilli Liderin xatirəsini yad edib.

“ASAN service” centers staff and volunteers hiked to the Heydar Aliyev peak
On the occasion of 11th anniversary of the death of the National Leader Heydar Aliyev, within the organization of the Weather and Extreme Sports Federation, “ASAN service” centers staff and volunteers hiked to the Heydar Aliyev peak.
On December 11, 2014, hiking participants started from the village Khinaliq which is the highest settlement of Azerbaijan, and continued hiking in the direction of the Heydar Aliyev peak located at an altitude of 3751 meters.
Along with the flag of the Republic of Azerbaijan, “ASAN service” flag also was waved at the Heydar Aliyev peak in the memory of the National Leader Heydar Aliyev. Participants sung the anthem of the Republic of Azerbaijan and commemorated the National Leader Heydar Aliyev with a moment of silence.
On the 12th of December hiking participants visited the Alley of Martyrs to commemorate the National Leader Heydar Aliyev.