ASAN Könüllülərinin I Ümumrespublika Forumu
16 dekabr 2014-cü il tarixində Sabirabad şəhərinin Heydər Əliyev mərkəzində ASAN Könüllülərinin I Ümumrespublika Forumu başlayıb.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Forumun açılış mərasimində iştirak edib.
Dövlət başçısı mərasimdə nitq söyləyib.
Sonra “ASAN Könüllüləri” Gənclər Təşkilatı İctimai Birliyinin sədri Fərid Sadıxlı və Sabirabad “ASAN xidmət” mərkəzinin könüllüsü Rəvanə Davudova çıxış ediblər.
Forumda daha sonra çıxış edən Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının Hüquq mühafizə orqanları ilə iş şöbəsinin müdiri Fuad Ələsgərov unikal konsepsiya olan “ASAN xidmət”-in dünyanın bir çox ölkələrdə xüsusi rəğbətlə qarşılandığını bildirib. Fuad Ələsgərov Azərbaycan brendi olan “ASAN xidmət” mərkəzlərində 3 500 000-dan çox müraciətin daxil olduğunu  və bu  müraciətlərin təmin olunmasında könüllülərin xüsusi rolunu qeyd edib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyət fəlsəfəsinin əsas qayəsinin vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsi olduğunu bildirib. İnam Kərimov bu məqsədə nail olunmasında könüllülərin fəaliyyətinin əvəzsiz olduğunu, onların mərkəzlərdə fəaliyyəti zamanı dövlət qulluğu, komanda ilə iş və s. sahələrdə müsbət təcrübə əldə etdiklərini qeyd edib.
Forumda çıxış edən Sabirabad rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Nazim İsmayılov Sabirabad “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyətində məhz bu regiondan olan könüllülərin yüksək fəallıqla çalışacaqlarına əmin olduğunu qeyd edib.
Çıxışlardan sonra forum panel müzakirələr üzrə davam etdirilib. Panel müzakirələrin sonunda Forumun qətnamələri qəbul edilərək  “ASAN Könüllüləri” Gənclər Təşkilatı İctimai Birliyinin gələcək strategiyaları müəyyən edilib.

On December 16, 2014, the first All-Republican Forum of ASAN Volunteers has kicked off at the Heydar Aliyev Center in Sabirabad.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev attended the opening ceremony of the Forum.
The head of state made a speech at the event.
After all, Chairman of ASAN Volunteers Youth Organization Public Union Farid Sadikhli and volunteer at Sabirabad “ASAN service” center Ravana Davudova delivered their speeches.
Head of the Department of Law Enforcement Agencies of the Administration of the President of the Republic of Azerbaijan Fuad Alasgarov during the Forum while his speech emphasized about the unique concept “ASAN service” which has been welcomed with sympathy in most of countries in the world. Fuad Alasgarov noted that the quantity of all applications to the Azerbaijani brand “ASAN service” centers is more than 3 500 000 and mentioned about the special role of volunteers in the provision of applications.
Chairman of State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Inam Karimov mentioned that the ultimate purpose of the “ASAN service” centers activity philosophy is the provision of citizen satisfaction. Inam Karimov also highlighted about the immense role of volunteers in achievement of this goal, about their positive experience being obtained in the fields of civil service, working with the team etc. in the frame of their activities at the centers.
The Chief Executive of Sabirabad Nazim Ismayilov by his speech at the forum expressed about his confidence that volunteers of this region will highly contribute to the activities of the Sabirabad “ASAN service” center.
After all speeches forum was continued with a panel of discussions. At the end of the panel of discussions resolutions of the Forum were adopted and future strategies of the “ASAN Volunteers” Youth Organization Public Union were determined.