Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi - "ASAN xidmət" mərkəzlərinin keyfiyyətli idarə olunması ilə bağlı İSO 9001:2008 standartı üzrə beynəlxalq dərəcəli sertifikata layiq görülüb
İSO – Beynəlxalq Standartlaşdırma Təşkilatı olaraq beynəlxalq standartları inkişaf etdirir. 1947-ci ildə yaradılmış və İsveçrədə yerləşən bu beynəlxalq təşkilat idarəçilik, texnologiyalar və biznes sahəsində əmtəələrə, xidmətlərə və müsbət təcrübələrə dair 19500-dən çox beynəlxalq standart müəyyənləşdirmişdir.
Keyfiyyətli İdarəetmə Sisteminin Dövlət Agentliyinin işində tətbiqi “ASAN xidmət” mərkəzlərində baş verən hər bir prosesin şəffaf mexanizmlərə və qaydalara əsaslanmaqla həyata keçirilməsinin göstəricisidir. Hər bir prosesin başlanğıcı və sonu arasındakı fəaliyyət tam aydındır və tətbiq olunan şəffaf mexanizmə uyğundur.
İSO 9001:2008  standartı vətəndaşyönümlü, idarəetməyə sistemli yanaşma, təşkilat daxilində hər kəsin iştirakı, daimi təkmilləşdirmə, faktlara əsaslanan qərarların qəbul edilməsi kimi prinsiplərə əsaslanır.
Qeyd edək ki, Dövlət Agentliyi və onun tabeliyində “ASAN xidmət” mərkəzləri ölkəmizdə öz fəaliyyətini yüksək standartlar çərçivəsində quran və inkişaf etdirən dövlət orqanı qismində “vahid məkan” prinsipinə əsaslanan nadir dövlət qurumlarındandır.

The State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan was awarded with international certificate ISO: 9001:2008 standards associated with the quality management of “ASAN service” centers
The State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan was awarded with international certificate on quality management ISO: 9001:2008
ISO is an International certification organization that develops international standards. The organization was founded in 1947 and is based in Switzerland.
Today ISO has adopted 19,500 international standards covering the areas of management, technology, services, business, and products.
Application of quality management systems in the State Agency is an indication that each process in ASAN service is based on the mechanisms and rules of transparency. Each action is clear from the beginning till the end of the process and complies with applicable principles of transparency
ISO 9001:2008 standard is based on the principles of decision-making relying on facts, continuous development of every employee in the organization, systematic approach to management.
Note that, State Agency and its "ASAN service" centers are from the rare state bodies establishing and developing its activities based on the high standards as a public authority with the principle of "one stop shop".