“ASAN xidmət”də “YARAT!” Müasir İncəsənət Məkanının sərgisi nümayiş olunmuşdur
Mayın 6-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və “YARAT!” Müasir İncəsənət Məkanının birgə təşkilatçılığı ilə 1 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzində ümummilli lider Heydər Əliyevin 90 illik yubileyinə həsr edilmiş sərgi açılmışdır.
Açılış mərasimində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov rəhbərlik etdiyi qurumun gördüyü işlərdən danışmışdır. Bildirmişdir ki, “ASAN xidmət” Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin şəxsi təşəbbüsü ilə yaradılmışdır. “ASAN xidmət” mərkəzlərində yaşayış yerindən asılı olmayaraq bütün vətəndaşlara xidmət göstərilir.
Məqsədimiz vətəndaşların gözlədiklərinə uyğun xidmətləri onlara təqdim etmək və dövlət qulluqçusu – vətəndaş münasibətlərini keyfiyyətcə daha yüksək səviyyəyə qaldırmaqdır. Burada nümayiş etdirilən sənət əsərləri də vətəndaşlarımızın mənəvi dünyasının zənginləşməsinə xidmət göstərəcəkdir.
“YARAT!” Müasir incəsənət Məkanının rəhbəri Aida Mahmudova qeyd etmişdir ki, 1 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinə çoxlu sayda insanlar gəlir. Belə bir məkanda sərginin nümayişi daha çox insanın müasir incəsənətlə tanış olmalarına kömək edə bilər. Sərgidə üç rəssamın – Fərid Rəsulov, Faiq Əhməd və Çingiz Babayevin əsərləri nümayiş etdirilir. Belə bir sərginin təşkili başqa təşkilatlara da müasir Azərbaycan incəsənətini dəstəkləmək baxımından nümunə ola bilər.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının professoru, “Simurq” Azərbaycan Mədəniyyət Assosiasiyasının prezidenti, Azərbaycan Kulturoloqlar Cəmiyyətinin sədri Fuad Məmmədov sərginin əhəmiyyətindən danışmış, “YARAT!” Müasir incəsənət Məkanının rəhbəri Aida Mahmudovaya təşəkkürünü bildirmişdir.

Exhibition of YARAT Contemporary Art Space was demonstrated at “ASAN service”
State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and YARAT Contemporary Art Space together organized exhibition on the occasion of the 90th anniversary of the Nationwide Leader Heydar Aliyev on May 6, 2013 at Baku ASAN service center №1.
The Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan – Inam Karimov talked about the activity of the State Agency. Mr. karimov mentioned that “ASAN service: was established in the basis of the personal initiative of the President. All citizens are served regardless their registration at “ASAN service” centers.
Our aim is to present the services to the citizens relevant their expectations and increase the relations between civil servant and citizen qualitatively to a higher level.  These exhibited arts will serve to enrich the citizens’ spiritual world.
Head of “YARAT” Contemporary Art Space – Aida Mahmudova stated that large number of citizens visit Baku “ASAN service” center No.1. Demonstration of exhibition can help a lot of citizens to meet with modern art at this center. Arts of three painters are demonstrated at the exhibition. Organization of this kind of exhibition can be a sample to other entities (organization) in support of modern Azerbaijan art.
Professor of State Administration Academy under the President of the Republic of Azerbaijan, President of the “Simurg” Azerbaijan Culture Association,Chairman of the  Azerbaijan Culturologists Society – Fuad Mammadov mentioned the importance of the exhibition, Expressed their pleasure to Aida Mahmudova – Head of “YARAT” Contemporary Art Space.