22 noyabr - ədliyyə işçilərinin peşə bayramı günü
Noyabr ayının 22-si ədliyyə işçilərinin peşə bayramı günüdür. Bu bayram ümummilli lider Heydər Əliyevin 2000-ci il 11 noyabr tarixli Sərəncamı ilə təsis olunmuşdur. Artıq ölkəmizdə ədliyyə orqanlarının yaradılmasından 95 il ötür.
Ədliyyə Nazirliyinin genişmiqyaslı işi sayəsində ədliyyə strukturlarının, məhkəmələrin və istintaq sahələrinin bərpası təmin olunmuş, gərgin fəaliyyət nəticəsində məhkəmə aparatları tədricən bərpa edilmiş, binalar qaydaya salınmış, hüquq ədəbiyyatı kitabxanası yaradılmışdır.
Ədliyyə işçilərinin peşə bayramı münasibəti ilə “ASAN xidmət” mərkəzlərində çalışan ədliyyə işçiləri də Dövlət Agentliyi adından təbrik edilmiş, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzu edilmişdir.

22 November - Day of Employees of Ministry of Justice
November 22 is a day of justice workers. This celebration founded by the Order dated November 11, 2000 of Nationwide Leader – Heydar Aliyev. Now, 95 years have passed since the establishment of administration of justice in our country.
Due to the large-scale work of the Ministry of Justice, restorations of structures of justice,   courts and investigation was provided,   as a result of intensive action judicial aids have been gradually restored, buildings were arranged and law literature library was established.
The employees of Ministry of Justice working at ASAN service centers were congratulated by the State Agency on the occasion of their professional holiday and were wished success in their future activity.