“ASAN xidmət”-dən Qarabağ veteranlarına qayğı
26 iyun Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələr günü münasibəti ilə “ASAN xidmət” Azərbaycan Respublikasının Daxili İşlər Nazirliyi ilə birgə əməkdaşlıq çərçivəsində sosial məsuliyyət yönümlü aksiya keçirib.  Aksiya çərçivəsində Səyyar ASAN xidmət vasitəsi ilə bir qrup Qarabağ müharibəsi veteranına ödənişsiz əsaslarla  yeni ümumvətəndaş pasportları verilmişdir.
Sosial həmrəyliyin təmin edilməsi məqsədi ilə “ASAN xidmət” bugünə kimi 100-ə yaxın kənardan qulluğa və yardıma ehtiyacı olan əlil və sağlamlıq imkanları məhdud uşaq, həmçinin cəzaçəkmə müəssisəsində 67 qadın məhkuma səyyar formada xidmətlərin həyata keçirilməsini təmin etmişdir.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin şəxsi təşəbbüsü olan “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyətində vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsi ən ali məqsədlər sırasına daxil edilmişdir. Təsadüfi deyildir ki, “ASAN xidmət”- Xalqa xidmət deyimi bu fəaliyyət ilə tam səsləşir.
“ASAN xidmət” öz ənənəsinə sadiq qalaraq bu tipli sosial məsuliyyət yönümlü aksiyaların təşkil edilməsini mütəmadi qaydada həyata keçirir.

Care of "ASAN service" for Karabagh veterans
On the 26 of June, “ASAN service” held a social responsibility event together with the Ministry of Internal Affairs on the occasion of Azerbaijani Armed Forces. Several veterans of Karabakh war were issued with free passports of citizen.
In order to ensure the social solidarity, "ASAN service" provided realization of services in mobile form for in need of outside assistance and care of nearly 100 disabled and children with limited health, also 67 women prisoners  up today.
Ensuring the citizen satisfaction is the main goal of “ASAN service” centers which is the initiative of the President of the Republic of Azerbaijan.
Staying true to its tradition, “ASAN service” regularly carries out this type of its social-orientated actions.