“ASAN xidmət” təcrübəsinin tətbiqi ilə bağlı 2 memorandum imzalanıb
Bakıda təşkil olunan “Müasir İdarəetməyə Gedən Yol: Dayanıqlı və İnnovativ Dövlət Xidmətlərinə Doğru” adlı beynəlxalq Forum çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi ilə Dövlət İdarəçiliyi üzrə Afrika Assosiasiyası (AAPAM) arasında dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Sənədi Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev və Dövlət İdarəçiliyi üzrə Afrika Assosiasiyasının Baş katibi Corc Skot imzalayıblar.
Memorandumun məqsədi dövlət xidmətləri sahəsində qabaqcıl təcrübələrin təşviqi istiqamətində tərəflər arasında təcrübə mübadiləsinin həyata keçirilməsi, eləcə də ölkəmizin “ASAN xidmət” təcrübəsinin Afrika dövlətlərində təbliğinin genişləndirilməsidir.
Eyni zamanda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan “İnnovasiyalar Mərkəzi” ilə Özbəkistan Respublikasının İnnovativ İnkişaf Nazirliyinin tabeliyində olan “Yaşnabad” İnnovativ Texnoparkı dövlət unitar müəssisəsi arasında inkubasiya və akselerasiya sahələrində əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Sənədi “İnnovasiyalar Mərkəzi” nin direktoru Vüsal Rüstəmov və “Yaşnabad” İnnovativ Texnoparkının direktoru Şakhobjon Şərifov imzalayıblar.
Məqsəd tərəflər arasında müvafiq sahələr üzrə birgə layihələrin, tədbirlərin həyata keçirilməsi, eləcə də inkubasiya proqramlarının icra edilməsi və inkişafı üzrə təcrübələrin paylaşılmasıdır.

2 MOUs were signed on the application of “ASAN Service” experience
Within the framework of the International Forum titled “Path to Cutting-Edge Governance: Moving Towards Sustainable and Innovative Public Services” organized in Baku, a Memorandum of Understanding on cooperation in the field of public service provision was signed between the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan (SAPSSI) and the African Association for Public Administration and Management (AAPAM).
The Memorandum was signed by the Chairman of the SAPSSI, Mr. Ulvi Mehdiyev, and the Secretary General of the African Association for Public Administration, Mr. George Scott.
The purpose of the memorandum is to allow for the exchange of experiences between the parties in encouraging advanced practices in public services and promote Azerbaijan’s "ASAN Service" experience in African countries.
At the same time, another Memorandum of Understanding on cooperation in the fields of incubation and acceleration was signed between the "Innovations Center" under the SAPSSI and the state unitary enterprise “Yashnobod” Innovative Technopark under the Ministry of Innovative Development of the Republic of Uzbekistan.
The document was signed by the Director of the "Innovations Center," Mr. Vusal Rustamov, and the Director of the “Yashnobod" Innovative Technopark, Mr. Shakhobjon Sharifov.
The goal is to enable the parties to realize the implementation of joint projects and events in the relevant fields, as well share their experiences in developing and executing incubation programs.