“Aqrolizinq” ödənişləri “ASAN”laşdı !
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin birgə əməkdaşlığı çərçivəsində “Aqrolizinq” ASC-nin lizinq ödənişlərinin “ASAN Ödəniş” dövlət informasiya sisteminə inteqrasiyası üzrə işlər uğurla başa çatdırılıb.  Artıq vətəndaşlar və hüquqi şəxslər lizinq ödənişlərini “ASAN Ödəniş” portalı vasitəsilə də həyata keçirə bilərlər.
Növbəti mərhələdə vətəndaşlar və hüquqi şəxslər “ASAN Ödəniş” dövlət informasiya sisteminə qoşulmuş istənilən bank, poçt şöbələri ödəniş portalları və terminalları vasitəsi ilə lizinq ödənişlərini həyata keçirə biləcəklər.
“ASAN Ödəniş” dövlət informasiya sistemi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 11 fevral 2014-cü il tarixli 110 nömrəli Fərmanına əsasən yaradılıb. Hazırda 30 mərkəzi icra hakimiyyəti, 79 yerli icra hakimiyyəti və 5 publik hüquqi şəxs olmaqla 114 dövlət qurumunun inzibati cərimələrinin, kommunal xidmətlərin ödənilməsi “ASAN ödəniş” dövlət informasiya sisteminin www.asanpay.az ödəniş portalı və terminalları eləcə də, www.hesab.az, www.e-pul.az, www.portmanat.az ödəniş portalları, “e-Manat” və “Milli Ön” ödəniş terminalları vasitəsi ilə təmin edilir.

“Agroleasing” payments have been facilitated!
As a part of the joint cooperation between the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Agriculture, the work on the integration of leasing payments of "Agroleasing" OJSC into “ASAN Pay” information system has been successfully completed. Individuals and legal entities now can also lease payments via the "ASAN Pay" portal.
At the next stage, citizens and legal entities will be able to lease payments through any bank, post office payment portals and terminals connected to the “ASAN Pay” system.
The state information system "ASAN Pay" was created in accordance with the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated February 11, 2014 № 110. At present, payment of administrative fines of 114 state institutions, including 30 central executive authorities, 79 local executive bodies and 5 legal entities, is available at www.asanpay.az payment portal and terminals of “ASAN Pay” information system as well as www.hesab.az, www.e -pul.az, www.portmanat.az payment portals, "e-Manat" and "MilliOn" payment terminals.