“ASAN xidmət”in “Çağrı” mərkəzinin yeni ofisinin açılışı olub
10 avqust 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “Çağrı” mərkəzinin  yeni inzibati ofisinin açılışı olub.
1 fevral 2013- cü il tarixindən fəaliyyətə başlayan “Çağrı” mərkəzi “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyəti ilə bağlı informasiya xidmətinin göstərilməsini, xidmətlərlə bağlı şikayət və təkliflərin qəbul olunmasını həyata keçirir.
2000 kv.m-ə yaxın sahəni əhatə edən yeni “Çağrı” mərkəzi Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Abbas Mirzə Şərifzadə küçəsi 157 ünvanında yerləşir.  Mərkəzdə 2 xidmət zalı, 8 işçi otağı, 1 müdir otağı, təlim və iclas otaqları, server və istirahət otağı, mətbəx mövcuddur. Mərkəz səsboğucu funksiyaları nəzərə alınmaqla masalar, kompyuterlər, zəruri proqram təminatları, qanunvericilik bazası, müraciət edənlər barədə asan və tez məlumat almaq imkanı olan məlumat bazası, qulaqlıq və mikrofon kimi müasir texniki və digər avadanlıqlarla təchiz olunub. Xidmətdə ən son yeniliklər tətbiq olunub, geniş imkanları olan Cisco UCCE telefoniya sistemindən istifadə edilir.
Xidmət zallarında ümumi olaraq 100 əməkdaşın fəaliyyəti nəzərdə tutulub.
Respublikanın istənilən regionundan stasionar telefonlardan «108» nömrəsini yığmaqla “Çağrı” mərkəzinin xidmətlərindən ödənişsiz yararlanmaq mümkündür.

A new office of the "Call center" of "ASAN service" was opened
On August 10, 2018, the new administrative office of the "Call center” of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan was inaugurated.
Starting from February 1, 2013, the Call Center implements the provision of information services related to the activities of “ASAN service” centers, accepting complaints and proposals on services.
The new "Call center”, which occupies about 2000 square meters, is located at Abbas Mirza Sharifzadeh 157 Street, Yasamal District, Baku. The center has 2 service rooms, 8 working rooms, 1 principal room, training and meeting rooms, server and lounge, kitchen. Taking into account the function of the muffler, the center is equipped with the modern technologies and equipments such as tables, computers, essential software, legislative database, database providing easy and quick access to the applicants, headphones and microphone. The latest innovations have been introduced in the service such as Cisco UCCE telephone system having wide and extensive capabilities.
The service halls is expected to have a total of 100 employees.
It is possible to get "Call" center services free of charge by dialing "108" from stationary phones in any region of the Republic.