“ASAN xidmət” və “ASAN Kommunal” mərkəzləri işə daha erkən başlayacaq
Çoxsaylı müraciətləri və aparılmış statistik təhlilləri nəzərə alaraq vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsi məqsədi ilə  20 avqust 2018-ci tarixindən “ASAN xidmət” və “ASAN Kommunal” mərkəzlərində xidmət daha erkən başlayacaq.
“ASAN xidmət” mərkəzləri Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2012-ci il 13 iyul tarixli 685 nömrəli Fərmanına əsasən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində yaradılıb.
Hazırda 13 “ASAN xidmət” və 2 “ASAN Kommunal” mərkəzi fəaliyyət göstərir. Bu günə kimi mərkəzlərdə göstərilən xidmətlərin keyfiyyətinin ölçülməsi məqsədilə mütəmadi rəy sorğuları keçirilir, Dövlət Agentliyinə daxil olan müraciətlərə baxılaraq təhlillər aparılır, vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsi üçün müvafiq tədbirlər görülür.

“ASAN service” and “ASAN Kommunal” service centers will start working earlier
Taking into account multiple requests and statistical analysis, starting from August 20, 2018 in order to ensure citizen satisfaction “ASAN service” and ASAN Kommunal will start provide services earlier.
“ASAN service" centers were established under the subordination of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan under the Decree №685 of the President of the Republic of Azerbaijan dated July 13, 2012.
Currently, 13 “ASAN service” and 2 “ASAN Kommunal” centers are operating. So far, in order to measure the quality of the services provided in the centers, regular surveys have been conducted, appeals sent to the State Agency have been analyzed, and appropriate measures have been taken to ensure the citizen satisfaction.