Türkmənistan səfiri “ASAN xidmət”də
20 avqust 2018-ci il tarixində Türkmənistan Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Mekan İşanquliyev “ASAN xidmət”  mərkəzi ilə tanış olub.
Qonağa "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, “ASAN xidmət”in əsas məqsədi dövlət xidmətləri sahəsində şəffaflığı artırmaq, korrupsiyaya hallarının qarşısını almaq, xidmət sahəsində trend innovasiyaları tətbiq etmək və vətəndaşlara xidmət sahəsində aparılan institusional islahatların səmərəliliyini artırmaqdır.
Bu günədək 24 milyona yaxın vətəndaşın müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, "ASAN xidmət" Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb.
Yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan qonaq "ASAN xidmət"in fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib.

Ambassador of Turkmenistan paid a visit to “ASAN service”
On August 20, 2018, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Turkmenistan to the Republic of Azerbaijan, Mekan Ishanquliyev got acquainted with “ASAN service” center.
The delegation was delivered wide information about the activities and aims of establishment of "ASAN service". There was emphasized, that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient administration through enhancing of transparency and application of innovations.
It was mentioned that till today, applications of approximately 24 millionth citizens have been received. Additionally, it was drawn to attention that "ASAN service" received United Nations Public Service Award 2015.
Guest, after getting acquainted with the work conditions and principles, highly appreciated activities of “ASAN service”.