Jurnalistlər Heydər Əliyevlə bağlı xatirələrini bölüşdülər
13 sentyabr 2018-ci il tarixində Quba Heydər Əliyev Mərkəzində “ASAN xidmət” mərkəzlərinin könüllülərinin iştirakı ilə növbəti görüş təşkil olunub.
Regionlarda yerləşən Heydər Əliyev Mərkəzlərində keçirilən tədbirlər çərçivəsində baş tutan görüşdə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Dəniz Agentliyinin mətbuat katibi Tural Museyibov, ARB televiziyasının Xəbərlər Departamentinin redaktoru, BDU-nun dosenti Aynur Nəsirova, Milli.Az xəbər portalının əməkdaşı İlkin İzzət və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Onlar peşə fəaliyyətləri dövründə ölkə daxilində və xaricində ulu öndər Heydər Əliyevin səfərlərində və görüşlərində jurnalist kimi iştiraklarından söz açaraq, xoş xatirələrini bölüşüblər.
Bu tədbirlər Ulu öndərin siyasi kursunun, Azərbaycançılıq və dövlətçilik ideologiyasının təbliğ olunması, həmçinin region gənclərinin təcrübə imkanlarının, bilik və bacarıqlarının artırılması, könüllülük fəaliyyətinin təşviqi məqsədi ilə təşkil edilir.
Tədbirlər dövlətçilik, vətənpərvərlik, şəxsi inkişaf, mədəniyyət, sosial, təhsil və ekologiya istiqamətləri üzrə təlim, seminar, yarış və müzakirə formatında təşkil olunur.

On September 13, 2018 a meeting with participation of volunteers of “ASAN service” centers was held at Guba Heydar Aliyev Center.
Press secretary of the State Maritime Agency of Azerbaijan - Tural Museyibov, editor of ARB News Department, associate professor of BSU - Aynur Nasirova, representative from Milli.Az news portal - Ilkin Izzet and other guests participated at the meeting, held as part of the events organized at the Heydar Aliyev Centers in the regions.
They shared pleasant memories from the trips and meetings with national leader Heydar Aliyev during their professional activities as journalists.
These events are organized to promote political course of the great leader, the ideology of Azerbaijanism and statehood, as well as to increase the experience, skills and abilities of young people in the regions, and to encourage volunteering activities.
The events are organized in the format of trainings, seminars, competitions and discussions on statehood, patriotism, personal development, as well as cultural, social, educational and ecological topics.