Ən yüksək bal toplayan tələbələrlə görüş
15 sentyabr 2018-ci il tarixində “ASAN Təlim-Tədris” mərkəzində ali təhsil müəssisələrinə 2018-2019 tədris ili üçün keçirilmiş qəbul imtahanlarında ən yüksək nəticə - 700 bal toplamış tələbələrlə görüş keçirilib.
Öncə tələbələr təbrik ediliblər və onlara yeni qəbul olduqları ali təhsil müəssisələrində müvəffəqiyyətlər arzulanılıb.
Görüşdə "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Qonaqlar, həmçinin “ASAN xidmət” mərkəzlərində onlar üçün həyata keçirilməsi nəzərdə tutulan könüllülük fəaliyyəti barədə də məlumatlandırılıblar.  Qeyd olunub ki, könüllülük fəaliyyəti müddətində ASAN könüllülük məktəbinin proqram modulları çərçivəsində ümumi və sahəvi təlimlərin təşkili nəzərdə tutulur.

Meeting with top-scoring students
On September 15, 2018 a meeting with top-scoring students getting 700 points during the 2018-2019 higher education entrance exams was held at “ASAN” Education and Training center.
Firstly, students were congratulated and wished success in the new university life.
Wide information about the activities and aims of establishment of "ASAN service" were delivered at the meeting. There was emphasized that with the establishment of "ASAN service" there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient public administration through enhancing of transparency and application of innovations.
The guests were also informed about the volunteer activities suggested for them at “ASAN service” centers. It was noted that within the framework of the volunteer movement, the organization of general and field trainings within the framework of “ASAN Volunteer” School program modules is also envisaged.