Mərakeş Krallığının nümayəndə heyəti ölkəmizdə səfərdədir
30 oktyabr 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin dəvəti ilə Mərakeş Krallığının inzibati islahatlar və dövlət qulluğu naziri Məhəmməd Bin Abdelkaderin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikasında səfərdədir.
Səfər Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi ilə Mərakeş Krallığının İnzibati İslahatlar və Dövlət Qulluğu Nazirliyi arasında 21 iyun 2018-ci il tarixində imzalanmış Anlaşma Memorandumunun implementasiyası çərçivəsində keçirilib.
Qonaqlar Fəxri xiyabanda ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsini ehtiramla yad edib, məzarı önünə əklil qoyublar.
Nümayəndə heyəti Şəhidlər xiyabanına gələrək ölkəmizin azadlığı və suverenliyi uğrunda canlarından keçmiş qəhrəman Vətən övladlarının xatirəsini ehtiramla yad edib, “Əbədi məşəl” abidəsinin önünə əklil qoyub.
Qonaqlar “ASAN xidmət” mərkəzləri, “ABAD” sərgi-satış mərkəzi və Səyyar ASAN xidmət təcrübəsi ilə də tanış olublar.
Həmçinin Dövlət Agentliyinin struktur bölmələri tərəfindən təqdimatlar edilib, Azərbaycan İnnovasiyaların İxracı Konsorsiumunun nümayəndələri ilə görüş keçirilib.
Qeyd edək ki, 30 oktyabr tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Mərakeş Krallığının inzibati islahatlar və dövlət qulluğu naziri Məhəmməd bin Abdelkaderi qəbul edib.

The delegation of Morocco is on a visit to Azerbaijan
On October 30, 2018 invited by the State Agency for Public Service and Social Innovations, a delegation led by Mohamed Ben Abdelkader, Minister Delegate to the Head of Government for the Reform of Administration and Public Service of the Kingdom of Morocco was on a visit to Azerbaijan.
The visit was paid within the implementation of the Memorandum of Understanding signed between the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Reform of Administration and Public Service of the Kingdom on June 21, 2018.
Guests commemorated national leader Heydar Aliyev at the Alley of Honor and laid a wreath on his grave.
A memory of the well-known ophthalmologist, academician, Zarifa Aliyeva was also honoured and flowers were laid on her grave.
The delegation also commemorated heroic soldiers of the Motherland died for the freedom and sovereignty of Azerbaijan, and laid a wreath at the "Eternal Torch" monument in the Alley of Martyrs.
The guests also got acquainted with experience of “ASAN service” centers, “ABAD” exhibition and sales center, and Mobile ASAN service.
In addition, presentations by the structural subdivisions of the State Agency were made and a meeting with representatives of the Azerbaijan Innovations Export Consortium were held.
Should be noted that on October 30, President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev has received Minister Delegate to the Head of Government for the Reform of Administration and Public Service of the Kingdom of Morocco, Mohamed Ben Abdelkader.