Türkiyə mətbuatı Yalçın Topçunun "ASAN xidmət"lə tanışlığından yazıb
Türkiyənin tanınmış xəbər agentliklərində Türkiyə Prezidentinin baş müşaviri Yalçın Topçunun Azərbaycana səfəri çərçivəsində "ASAN xidmət"lə tanışlığı ilə bağlı məlumat dərc olunub.
Qeyd olunub ki, vətəndaşlara 15 xidmət mərkəzində 320 fərqli xidmət göstərilir. Azərbaycan brendi olan "ASAN xidmət" vasitəsilə daha çevik, şəffaf və bürokratiyadan uzaq xidmət təmin edilir.
Dövlət xidmətlərinin vətəndaşlara xüsusi təchiz olunmuş avtobuslarla çatdırılması da diqqətə çatdırılıb.
Həmçinin vurğulanıb ki, TİKA tərəfindən qurulan "ASAN Radio" vasitəsi ilə dövlət xidmətlərinin vətəndaşlara daha effektiv və düzgün çatdırılması təmin olunur.

Acquaintance of Yalchin Topchu with "ASAN service" in the Turkish media
Well-known Turkish news agencies published an information on acquaintance of Yalchin Topchu, Chief Advisor to the President of the Republic of Turkey with "ASAN service" during the visit to Azerbaijan.
It was noted 320 different services are provided to citizens in 15 centers. Operative, transparent and non-bureaucratic service is provided through Azerbaijani brand "ASAN service".
Delivery of public services through specially equipped buses was also drawn to attention.
It was also emphasized that established by TIKA "ASAN Radio" provides more effective and accurate information on public services to citizens.