“ASAN xidmət”dən yeni il üçün fərqli aksiya
“ASAN xidmət”  “Daha yaşıl illər üçün” adlı aksiyaya başlayıb. Belə ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərində vətəndaşların bəzəməsi üçün fərqli şam ağacları quraşdırılıb. Xidmət aldıqdan sonra vətəndaşlar öz növbə biletlərini şam ağaclarının budaqlarına asacaqlar və aksiya iştirakçıları yaşıl gələcək üçün çağırış etmiş olacaqlar. Asılmış bütün kağızlar sonda təkrar emala qaytarılacaq.
10 yanvar 2019-cu il tarixinə qədər davam edəcək layihənin məqsədi kağız israfını azaltmaq və təkrar emalı təşviq etmək yolu ilə ağacların qorunmasına, təbiətin mühafizəsinə və ekoloji balansın saxlanılmasına nail olmaqdır.
Xatırladaq ki, “ASAN xidmət”in "Yaşıl ASAN" təşəbbüsü çərçivəsində 1000 ton kağız təkrar emala qaytarılıb. Bu isə 17 min ağacın təbiətə qaytarılması deməkdir.

Different campaign from "ASAN service" for the New Year
"ASAN service" launched campaign entitled "For More Green Years". Thus, different pine trees designed for citizens’ decoration have been installed at the "ASAN service" centers. After receiving the service, the citizens can put their queue tickets on the branches of pine trees and by this the participants of the campaign will make a call for the green future. Later, all the hung papers will be sent for the recycling.
The goal of the project is to protect trees and nature as well as maintain ecological balance by reducing paper waste and promoting recycling.
Should be reminded that 1000 tonnes of paper were recycled within the framework of the "Green ASAN" initiative of "ASAN service”. This means return of 17 thousand trees to nature.