Dövlət Agentliyinin kollektivi “Ağac əkək, qoruyaq, bu ənənəni yaşadaq!” aksiyasına qoşulub
15 dekabr 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin kollektivi “Ağac əkək, qoruyaq, bu ənənəni yaşadaq!” devizi ilə keçirilən payız ağacəkmə aksiyasına qoşulub.
Aksiya çərçivəsində Dövlət Agentliyinin və Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin əməkdaşları tərəfindən keçmiş Yod-Brom zavodunun nazirlik tərəfindən təmizlənmiş 6 hektar ərazisində zeytun, Arizona sərvi, Eldar şamı, aliyandr və s. olmaqla, ümumilikdə 5000 -ə yaxın müxtəlif cinsli ağac əkilib.
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi ölkə prezidentinin yeni yaşıllıqların salınması ilə bağlı tövsiyə və tapşırıqlarına uyğun olaraq ağac əkilməsinin təşviqi məqsədilə “Ağac əkək, qoruyaq, bu ənənəni yaşadaq!” aksiyasını həyata keçirir.

Staff of the State Agency joined the campaign entitled "Plant a tree, preserve it, and keep up this tradition!"
On December 15, 2018, the staff of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan joined the autumn tree planting campaign, which was held under the slogan "Plant a tree, preserve it, and keep up this tradition!"
Within the campaign, at the 6 hectares area of iodine-bromine plant cleared by the ministry, the staff of the State Agency and the Ministry of Ecology and Natural Resources planted about 5000 different tree species, including olive, Pinus brutia ( Eldar pine), oleander and etc.
The Ministry of Ecology and Natural Resources implements a campaign called “Plant a tree, preserve it, and keep up this tradition!" in order to promote tree planting according to the recommendations and instructions of the President of the country regarding landscaping.