Dövlət Agentliyinin sədri “SAP SE” şirkətinin vitse-prezidenti ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev “SAP SE” şirkətinin İctimai Xidmətlər üzrə vitse-prezidenti Natalia Panina ilə görüşüb.
Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzində keçirilən görüşdə qonaqlara “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Həmçinin diqqətə çatdırılıb ki,  ”ASAN xidmət” Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb.
Görüşdə "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi barədə də məlumat verilib, sosial innovasiyalar, E-Hökumət və digər sahələrdə əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub.

The Chairman of the State Agency met with the vice president of "SAP SE”
Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev met with “SAP SE” Vice President for Public Services, Natalia Panina.
At the meeting held at e-Government Development Center, wide information about the activities and aims of establishment of "ASAN service" was delivered to the guest. There was emphasized, that with the establishment of "ASAN service" there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient public administration through enhancing of transparency and application of innovations.
Furthermore, information about “INNOLAND” Incubation and Acceleration Center was delivered and the prospects for cooperation in the e-Government and other areas were discussed.