Dövlət Agentliyinin sədri Hindistan səfiri ilə görüşüb
23 may 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev Hindistanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Bavitlunq Vanlalvavna ilə görüşüb.
Görüşdə qonağa “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Bildirilib ki, bu günədək 29 milyondan çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, ”ASAN xidmət” Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb.
Həmçinin görüşdə Hindistan ilə Dövlət Agentliyi arasında müxtəlif mövzular üzrə həyata keçirilən uğurlu əməkdaşlıqdan bəhs olunub.

Chairman of the State Agency met with the Indian Ambassador
On May 23, 2019, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of India to Azerbaijan Bawitlung Vanlalvawna.
Wide information about the activities and aims of establishment of "ASAN service" was delivered to the guest. There was emphasized, that with the establishment of "ASAN service" there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient public administration through enhancing of transparency and application of innovations.
It was mentioned that up to now applications of more than 29 million citizens have been received. It was drawn to attention that “ASAN service” received United Nations Public Service Award 2015.
Successful cooperation between India and the State Agency on various issues was also discussed at the meeting.