Bakıda BMT-nin Dövlət Xidmətləri Forumu davam edir
25 iyun tarixində Birləşmiş Millətlər Təşkilatının və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin birgə təşkilatçılığı ilə gerçəkləşdirilən BMT-nin Dövlət Xidmətləri Forumu işini davam etdirib.
Forumun 2-ci günü işinə “Dayanıqlı İnkişaf Məqsədləri 16: şəffaflıq, inkluzivlik və iştirakçılıq ilə institutların daha səmərəli olmasını təmin etmək” mövzusunda interaktiv panel müzakirəli plenar sessiya ilə başlayıb. Sessiyada Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat nazirinin müavini Sevinc Həsənova, BMT-nin Qadınlar Təşkilatının Avropa və Mərkəzi Asiya Regionu üzrə direktoru Alia El Yassir, Liberiya Respublikasının Paynesvil şəhərinin meri Pam Taylor-Belçer və Bəhreyn Dövlət İdarəçilik Akademiyasının direktoru Raed Ben Şams çıxış ediblər.
Panel sessiyanın moderatoru BMT-nin İqtisadi və Sosial məsələlər üzrə Departamentinin Dövlət İnstitutları və Rəqəmsal Hökumət sektorunda DİM Şöbəsinin müdiri David Le Blank olub.

The UN Public Service Forum has been continuing in Baku
On June 25, the United Nations Public Service Forum jointly organized by the United Nations and the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan has continued its work.
The second day of the forum started its work by a plenary session with interactive panel discussion on SDG 16: Making institutions more effective through enhanced accountability, transparency, inclusion and participation. Deputy Minister of Economy of  the Republic of Azerbaijan, Ms. Sevinj Hasanova, Regional Director for Europe and Central Asia and Representative to Turkey UN WOMEN, Ms. Alia El-Yassir, Mayor of Paynesville City of the Republic of Liberia, Ms. Pam Taylor - Belcher and Director General of the Bahrain Institute of Public Administration (BIPA), Mr. Raed Ben Shams delivered speeches at the ceremony.
The Moderator of the panel discussion is Mr. David Le Blanc, Chief of  Sustainable Development Goals Branch in the Division for Public Institutions and Digital Government, UN DESA.