“ASAN xidmət”də ulu öndərin xatirəsi anılıb
12 iyul 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyində Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) Nərimanov rayon təşkilatı ilə birgə ulu öndər Heydər Əliyevin hakimiyyətə gəlişinin 50 illiyinə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Öncə tədbir iştirakçıları ulu öndər Heydər Əliyevin abidəsi önünə gül dəstələri qoyublar.
Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev 1969-cu ildə Heydər Əliyevin hakimiyyətə gəlişi ilə Azərbaycan tarixində böyük dönüş dövrünə keçildiyini, dinamik və hərtərəfli inkişafı təmin edən kompleks islahatlara başlandığını vurğulayıb. Müstəqil Azərbaycanın qurulmasında Ümummilli lider Heydər Əliyevin müstəsna rolundan, həyat və dövlətçilik fəaliyyətindən söz açılıb. Qeyd olunub ki, zəngin siyasi irsə, təcrübəyə malik olan ulu öndərin banisi olduğu dövlətçilik strategiyası Prezident İlham Əliyev tərəfindən ölkəmizin inkişafı istiqamətində davam etdirilir.
YAP Gənclər Birliyinin sədri Seymur Orucov Heydər Əliyevin Azərbaycanın inkişafı yolunda həyata keçirdiyi islahatlardan danışıb. Bildirilib ki, bu gün uğurla həyata keçirilən dövlət gənclər siyasətinin müəllifi olan Heydər Əliyev tərəfindən gənclərə hər zaman xüsusi diqqət, qayğı göstərilib.
Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin ehtiyatda olan polkovnikləri Arif Zeynalov və İbrahim Şirinov ulu öndər Heydər Əliyevlə birgə işlədikləri dövrlə bağlı xatirələrini bölüşüblər.
YAP Nərimanov rayon təşkilatının sədri Təmraz Tağıyev Ümummilli lider Heydər Əliyevin rəhbərliyi dövründə müstəqilliyin möhkəmləndirilməsi, hərtəfəli inkişafa nail olunması, əhalinin sosial vəziyətinin yaxşılaşdırılması istiqamətində həyata keçirilmiş tədbirlərdən söz açıb.
Tədbirdə Heydər Əliyevin həyat və dövlətçilik fəaliyyətinə həsr olunmuş videoçarx təqdim olunub.
Sonra “ASAN Könüllülük” məktəbinin təqdimatı və “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanışlıq həyata keçirilib.
Həmçinin “Yaşıl ASAN” proqramı ilə tanışlıq məqsədi ilə Sumqayıt regional “ASAN xidmət” mərkəzinə və Təkrar Kağız Emalı Fabrikinə ekskursiyalar təşkil olunub.

The National Leader Heydar Aliyev was commemorated at ASAN Service
On July 20, 2019, the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, jointly with Narimanov District Department of New Azerbaijan Party, organized an event to mark 50th anniversary of the National Leader Heydar Aliyev`s coming to power.
Firstly, participants laid flowers to the monument of Heydar Aliyev, the National Leader of the Republic of Azerbaijan.
Chairman of the State Agency, Ulvi Mehdiyev stated that coming to the power in 1969, Heydar Aliyev led Azerbaijan to a notable turning point starting complex reforms which provided dynamic and thorough developments. There was discussed the National Leader Heydar Aliyev`s exceptional role in establishing independent Azerbaijan, his life, as well as statism activities. It was noted that statism strategy, which has very rich political heritage, founded by the National Leader, has been maintained by the President Ilham Aliyev on development of our country.
Chairman of YAP Youth Union, Seymur Orujov talked about reforms done by Heydar Aliyev on the development of Azerbaijan. He noted that being the author of current successful state youth policy, Heydar Aliyev would pay huge attention to youth.
Reserve Colonels of the State Security Service, Arif Zeynalov and Ibrahim Shirinov shared their memories about the time they used to work with the Nationwide Leader, Heydar Aliyev.
Chairman of Narimanov District Department of YAP Youth Union, Temraz Taghiyev spoke about strengthening of our independence, achieving comprehensive development, improvement in the social status of the population under Heydar Aliyev`s governance.
There was exhibited a video dedicated to Heydar Aliyev`s life and statism activities.
Afterwards, the event continued with presentation on ASAN Volunteering School and familiarization with ASAN Service centre.
Moreover, to get acquainted with “Green ASAN” programme, participants were taken to an excursion to Sumgait District ASAN Service centre, as well as Paper Recycling Enterprise