“Əcnəbi könüllülər” layihəsi başa çatıb
30 avqust 2019-cu il tarixində “Yaşıl ASAN” proqramının “Əcnəbi könüllülər” layihəsinin bağlanış mərasimi keçirilib.
18-30 avqust tarixində Türkiyə, Nigeriya, Maldiv, Liberiya, Əfqanıstan, Gürcüstandan olan gənclər “ASAN xidmət” mərkəzlərində könüllü kimi fəaliyyətə göstəriblər.
Həmçinin təcrübə proqramı çərçivəsində iştirakçılar üçün Bakı, Şəki və Quba şəhərlərində ekoloji layihələrin idarəedilməsi istiqaməti ilə yanaşı, “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyəti və Azərbaycanın mədəniyyəti ilə tanışlıq məqsədi ilə ekskursiyalar təşkil olunub.
Layihə “ASAN xidmət”, “ASAN Könüllülük” Məktəbinin “Yaşıl ASAN” proqramı, BMT-nin İnkişaf Proqramı və Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyinin birgə həyata keçirdiyi “Qlobal siyasi müzakirələrdə gənclərin fəal iştirakını təmin etmək üçün yeni əsasların yaradılması” layihəsi və Dayanıqlı İnkişaf Məqsədləri üzrə Gənc Səfirlər təşəbbüsünün birgə dəstəyi ilə həyata keçirilib.
Layihənin əsas məqsədləri ölkəmizdə ekoloji istiqamətdə həyata keçirilən tədbirlərin, könüllülük fəaliyyətinin tanıdılması, iqlim dəyişikliyinə qarşı mübarizəyə diqqətin cəlb edilməsidir. Həmçinin müvafiq istiqamətdə beynəlxalq tərədaşlıqların qurulması və ekoloji layihələrin təşkili, gənclər tərəfindən ekoloji problemlərin həllində iştirakçılığın artırılması əsas hədəflərdir.

“Foreign Volunteers” Project Has Ended
Youth from Turkey, Nigeria, Maldives, Liberia, Afghanistan and Georgia volunteered at “ASAN Service” centers on August 18-30.
In the framework of the volunteering program, participants got acquainted with methods of the management of ecological projects, additionally excursions were organized to familiarize with the activities of the “ASAN Service” centers and Azerbaijani culture.
The project was jointly initiated by “ASAN Service”, “Green ASAN” programme by “ASAN Volunteering” school, “New Key Features to Restore Youth's Interest in Global Political Meetings” project by UNDP and the Ministry of Youth and Sport, as well as Youth Ambassadors for Sustainable Development Goals.
The main objectives of the project are to introduce the activities regarding environmental issues, volunteer activities in our country, and draw attention to the issue of climate change. Moreover, the main goals are to establish international partnerships, organize environmental projects in the relevant sphere and to increase participation of young people in solving the environmental problems