Dövlət Agentliyinin sədri Italiya səfiri ilə görüşüb
22 oktyabr 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev İtaliya Respublikasının Azərbaycandakı səfiri Auqusto Massari ilə görüşüb.
Görüş zamanı 9 dekabr 2015-ci il tarixində Roma şəhərində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi ilə İtaliya Respublikası Baş nazirinin ofisi yanında Dövlət İdarəçiliyi Departamenti arasında imzalanmış dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumunun implementasiyası istiqamətində fikir mübadiləsi də aparılıb.
Eyni zamanda Dövlət Agentliyinin sədri qonağa cari ilin iyun ayında Dövlət Agentliyinin təşəbbüsü ilə təsis olunmuş “Dövlət Xidmətləri Göstərən Qurumların ASAN Beynəlxalq Assosiasiyası” barədə məlumat verib. Səfir öz növbəsində müvafiq təşəbbüsü yüksək qiymətləndirib və Assosiasiyaya xüsusi marağını ifadə edib.
Vurğulanıb ki, “ASAN xidmət” 2015-ci ildə BMT-nin Dövlət Xidmətləri mükafatına və cari il təşkil olunmuş BMT-nin Dövlət Xidmətləri Forumu zamanı rəqəmsal idarəetmənin tətbiqi ilə dövlət xidmətlərinin inkişafı sahəsində BMT-nin xüsusi mükafatına layiq görülüb.

Chairman of the State Agency met with Italian Ambassador to Azerbaijan.
On October 22, 2019, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev met with Italian Ambassador to Azerbaijan, Augusto Massari.
During the reception, there was discussion on the implementation of the Memorandum of Understanding (MoU) on cooperation in the field of state services, signed by the Italian Department of Public Administration under the Italian Prime Minister and State Agency for Public Services and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan on December 9, 2015 in Rome.
Moreover, there was given information on ASAN International Association of Public Service Organizations, established with the initiative of the State Agency. The ambassador also highly appreciated the aforementioned initiative and expressed his special interest towards the Association.