Ulu öndər Heydər Əliyevin xatirəsi anılıb
12 dekabr 2019-cu il tarixində Nizami Kino Mərkəzində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin təşkilatçılığı ilə ulu öndər Heydər Əliyevin anım günü ilə bağlı tədbir təşkil olunub.
Öncə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev ulu öndər Heydər Əliyevin həyat və dövlətçilik fəaliyyəti, zəngin siyasi irsi və təcrübəsi barədə çıxış edib.Sonra "Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri" QSC tərəfindən hazırlanan “Əbədiyyət” sənədli televiziya filmi nümayiş olunub.
Filmdə Ümummilli lider Heydər Əliyevin portreti təqdim olunub, onun müstəqil Azərbaycanın qurulması və möhkəmləndirilməsi istiqamətində gördüyü işlərdən söz açılıb.

National leader Heydar Aliyev commemorated
On December 12, 2019, Nizami Cinema centre has hosted an event by the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan to commemorate national leader Heydar Aliyev.
Addressing the event, Chairman of the State Agency Ulvi Mehdiyev highlighted national leader Heydar Aliyev`s life and statehood activities, as well as his rich political heritage and experience. Subsequently, “Ebediyyet” (Eternity) film, made by “Azerbaijan TV and Radio Broadcasting” CJSC, was displayed.
The film reflects national leader Heydar Aliyev`s portrait, his works towards establishing, as well as strengthening independent Azerbaijan.