“Könüllülər Yurdu –Azərbaycan” layihəsi başa çatıb
25 yanvar 2020-ci il tarixində Bakı Konqres Mərkəzində “Könüllülər Yurdu –Azərbaycan” layihəsinin bağlanış mərasimi keçirilib. “Könüllülər Yurdu – Azərbaycan” layihəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi,  Azərbaycan Gənclər Fondu, “ASAN Könüllüləri” Təşkilatının birgə təşkilatçılığı ilə reallaşdırılıb.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev, Azərbaycan Gənclər Fondunun icraçı direktoru Fərid Cəfərov, könüllülər və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Qonaqlar ölkəmizdə Prezident İlham Əliyevin tapşırığına əsasən könüllülük hərəkatının genişlənməsi istiqamətində həyata keçirilən dövlət siyasətindən bəhs edib, məhz bu siyasətin tərkib hissəsi olaraq 2020-ci ilin Respublikamızda “Könüllülər ili” elan olunduğunu ifadə ediblər. Məhz bu tədbirin “Könüllülər ili” çərçivəsində keçirilən ilk rəsmi tədbir olduğu  diqqətə çatdırılıb. Həmçinin ASAN könüllüləri tərəfindən müxtəlif sahələrdə, o cümlədən vətənpərvərliyin təbliği istiqamətində gerçəkləşdirilən layihələrin əhəmiyyətindən bəhs olunub.
Sonra layihənin regionlarda təşkilində aktiv iştirak edən şəxslər mükafatlandırılıblar.
“Könüllülər Yurdu – Azərbaycan” layihəsinin məqsədi region gəncləri arasında könüllülüyün təbliği, onların asudə vaxtlarını daha düzgün qiymətləndirmələri istiqamətində təbliğat, gənclərin fərdi və intellektual inkişafına təkan verilməsi, mövcud imkanlar barədə məlumatlandırılma, o cümlədən könüllülük hərəkatının ölkəmizdə daha geniş vüsət almasını stimullaşdırmaqdır.

On January 25, 2020, the closing ceremony of “Könüllülər Yurdu –Azərbaycan” project was held at Baku Congress Center. “Könüllülər Yurdu –Azərbaycan” was jointly organized by the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Azerbaijan Youth Foundation and “ASAN Volunteers” Organization.
Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev, Executive Director of Azerbaijan Youth Organization Farid Jafarov, volunteers and other guests attended the event.
Guests talked about the policy of expanding volunteerism movement in accordance with President Ilham Aliyev’s order and stated that as a part of the aforementioned policy, 2020 has been announced “Volunteers Year” in our Republic. It was also drawn to attention that given event was the first official event organized as a part of “Volunteers Year”. Moreover, there was mentioned the importance of various projects, especially those in the direction of promoting patriotism by ASAN Volunteers.
Subsequently, those who attended at the regional organization of the event were awarded.
Purpose of “Könüllülər Yurdu – Azərbaycan” project is to promote volunteerism, effective use of leisure time among youth, fostering personal and intellectual development of young people, awareness of available opportunities, as well as to encourage the voluntary movement to become wider in our country.