“ASAN xidmət”in fəaliyyətinə dair hesabat təqdim olunub
28 yanvar 2020-ci il tarixində Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzində kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri üçün “ASAN xidmət”in 2019-cu ildəki fəaliyyətinə dair hesabat xarakterli mətbuat konfransı keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev təqdimatla çıxış edərək  Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan qurumlar üzrə xidmətlərə, o cümlədən “ASAN xidmət”ə 2019-cu ildə daxil olan müraciətlərin bölgüsünə, ictimai rəyin nəticələrinə dair statistik göstəricilər barədə məlumat verib.
2019-cu il ərzində elektron hökumət quruculuğu, dövlət xidmətlərinin rəqəmsallaşdırılması,  innovasiyaların tətbiqi və startaplara dəstək  istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər də diqqətə çatdırılıb.
Dövlət Agentliyinin sədri, eyni zamanda müvafiq dövr ərzində icra olunmuş müxtəlif sosial layihələr və beynəlxalq əməkdaşlıq, “ABAD” və ASAN könüllülərinin fəaliyyəti sahəsində görülmüş işləri  qeyd edib.
Tədbirdə, həmçinin fəaliyyətə başlayacaq yeni mərkəzlərə, elektron xidmətlərə, idarəetmə sistemlərinin təkmilləşdirilməsinə dair gələcək planlar barədə məlumat verilib.

"ASAN Service" has summoned up 2019
On January 28, 2020, the E-Government Development Center held a press conference for media representatives on the activities of “ASAN Service” in 2019.
Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovation under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev made a presentation on statistics for public services subordinated to the State Agency, including the distribution of appeals to ASAN Service in 2019 and the results of public opinion.
There were discussed measures taken to promote e-government, digitalization of public services, implementation of innovations and support for startups in 2019
The Chairman of the State Agency also noted the various social projects implemented during the given period and international cooperation, the work done by ABAD and ASAN volunteers.
The event also provided information on future plans for new centres to be launched, e-services, and improvements to management systems.