Kürdəmir “ASAN xidmət” mərkəzi fəaliyyətə başlayıb
1 mart 2020-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Kürdəmir “ASAN xidmət” mərkəzi fəaliyyətə başlayıb.
Kürdəmir “ASAN xidmət” mərkəzi Kürdəmir, Hacıqabul, Ağsu, Göyçay, Ucar və Zərdab rayonlarında qeydiyyatda olan 540 400-dən çox vətəndaşla yanaşı ölkə üzrə ərazi məhdudiyyəti olmadan bütün vətəndaşlara xidmət göstərəcək.
Fevralın 12-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Kürdəmirdə “ASAN Həyat” kompleksinin açılışında iştirak edib.
Hazırda 17 “ASAN xidmət” mərkəzi mövcuddur. Onlardan 5-i paytaxt Bakıda, digər 12-i isə regional mərkəzlər olmaqla Sumqayıt, Gəncə, Sabirabad, Bərdə, Qəbələ, Quba, Masallı, Mingəçevir, İmişli, Şəki, Şamaxı və Kürdəmirdədir.

On 1 March, Kurdamir “ASAN service” center subordinate the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan started to operate.
Along with all citizens over the country without any restriction related location, Kurdamir “ASAN service” center will serve to more than 540 400 citizens registered in Kurdamir, Hajigabul, Aghsu, Goychay, Ujar and Zardab.
On February 12, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev attended the opening of “ASAN Life” complex.
There are seventeen “ASAN service” centers. Five of them are situated in the Baku, other twelve centers are situated in Sumgait, Ganja, Sabirabad, Barda, Gabala, Guba, Masalli, Mingachevir, Imishli, Shaki, Shamakhi and Kurdamir.
Information regarding the “ASAN service” centers activity is available via the call to 108 “Call center” or from website www.asan.gov.az.