“ASAN xidmət” -ə 2 000 000-cu vətəndaş müraciət edib
24 iyun 2014-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan “ASAN xidmət” mərkəzlərinə  2 000 000-cu müraciət daxil olub.
Xatırladaq ki,  ilk - 1 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi 15 yanvar 2013-cü il tarixində  fəaliyyətə başlamışdır.
Hazırda 6 “ASAN xidmət” mərkəzi fəaliyyət göstərir. Onlardan 4-ü paytaxt Bakı şəhərində, digər 2-i isə Sumqayıt və Gəncə şəhərindədir.
Bundan başqa Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin tapşırığına əsasən “ASAN xidmət” mərkəzlərinin təsis edilmədiyi regionlardakı əhaliyə xidmətlərin çatdırılması və mərkəzlərə gəlmədən vətəndaşların xidmətlərdən yararlanmalarının təmin edilməsi üçün zəruri müasir texnoloji avadanlıqlarla təchiz edilmiş avtobuslar 1 iyun 2013-cü il tarixindən etibarən səyyar formada regionlarda əhaliyə xidmətlər göstərir.
Ötən il ərzində 37 rayonun 60 min sakininə Səyyar ASAN xidmətlər göstərilmişdir. Cari ilin dekabr ayına kimi 41 rayonun sakininə səyyar formada xidmətlərin göstərilməsi nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyəti operativlik, şəffaflıq, nəzakətlilik, məsuliyyət və rahatlıq prinsipləri əsasında qurulur.

2 000 000th citizens has appealed to “ASAN service”
On the 24th of June, 2014 subordinated body of the State Agency for Public Service and Social innovations under the President of the Republic of Azerbaijan – “ASAN service” centers has received 2 000 000th appeal.
Baku “ASAN service” center No.1 started to operate on the 15th of January, 2013.
Today 6 “ASAN service” center are functioning throughout the country.  4 of those centers are run in Baku,  2 other centers operate in Sumgait and Ganja.
Furthermore, according to the instruction of the President of the Republic of Azerbaijan, buses equipped with necessary modern technology serve to citizens residing in the regions to ensure service delivery and to enable the population benefit from the services without visiting the centers in the regions where “ASAN service” centers have not been established. The services started to run from the 1st of June of 2013.
Mobile “ASAN service” are served 60 thousand people in 37 different regions during the last year. Mobile “ASAN service” is intended to function in 41 different regions till the December of this year.
Functions of “ASAN service” centers are based on the following principles: efficiency, transparency, ethical behavior, responsibility and comfort.