“Hökumətlər tərəfindən COVID -19-a qarşı görülən çevik tədbirlər” mövzusunda ASAN Qlobal Veb Forumun bağlanış sessiyası təşkil olunub.
Natiqlər BMT-nin İqtisadi və Sosial Məsələlər üzrə Departamentinin (UN DESA) dövlət xidmətləri innovasiyası bölməsinin rəhbəri Con-Mari Kauzya və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Aparat rəhbəri Azad Cəfərli olublar.
Azad Cəfərli dünyanın 25-dən çox ölkə iştirakçısının qoşulduğu Forumun pandemiya şəraitində dövlət idarəçiliyi və xidmətlərinin göstərilməsi, sosial innovasiyalar, logistika və s. sahələrdə cari vəziyyətin, perspektivlərin müzakirəsi, təcrübə mübadiləsi ilə əlaqədar beynəlxalq əməkdaşlığa töhfəsini qeyd edib. Diqqətə çatdırılıb ki, yeni innovasiya və informasiya əsrində reallıqların dərk olunnması üçün yeni platforma olan bu Forumda əldə olunmuş nəticələr və atılacaq addımlar pandemiyadan sonrakı dövrdə də daha təhlükəsiz dünya quruculuğu üçün əhəmiyyətli rol oynayacaq.
Həmçinin bağlanış sessiyasında tədbir iştirakçılarına ünvanlanmış şifahi müraciətdə Forumun gedişatı, müzakirələr, yekunlar və gələcək əməkdaşlığa olan yanaşmalar, istəklər nəzərə alınaraq mövcud formatın davamlı həyata keçirilməsi və daha geniş rakursdan yenidən mövzuları əhatə etməsi üzrə razılıq ifadə edilib.
ASAN Qlobal Veb Forumun mütəmadi olaraq hər il keçirilməsi nəzərdə tutulur.
14-15 may 2020-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin təşəbbüsü ilə “Hökumətlər tərəfindən COVID-19-a qarşı görülən çevik tədbirlər” mövzusunda ASAN Qlobal Veb Forum keçirilib.
Forumun məqsədi pandemiya dövründə dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində effektivliyi, əlçatanlığı, eyni zamanda pandemiya ilə mübarizə kontekstində və ondan sonrakı dövrdə sosial innovasiyaların, smart həllərin əvəzedilməz rolunu müzakirə etmək olub. Habelə innovativ yanaşmalar və mexanizmlər istiqamətində təcrübə mübadiləsi əsas prioritetlər idi.
Qlobal Veb Forumda Azərbaycan Respublikasının, o cümlədən müxtəlif dövlətlərin, beynəlxalq təşkilatların və şirkətlərin rəhbər şəxsləri, nazirlər, tanınmış ekspertlər iştirak ediblər.

ASAN Global Web Forum is over
The closing session of the ASAN Global Web Forum on "Governments Agile Response to COVID-19" was organized.
Speakers were Chief of Public Service Innovation branch, UN DESA John-Mary Kauzya and Chief of Administration of SAPSSI (ASAN Service) Azad Jafarli.
Azad Jafarli spoke about the provision of public administration and services, social innovations, logistics, and related fields. He noted the contribution to international cooperation in the discussion of the current situation, prospects and exchange of experience in various fields. It was noted that the results achieved and the steps to be taken at this Forum, which is a new platform for understanding the realities in the new age of innovation and information, will play an important role in building a safer world in the post-pandemic period.
In the closing session, the participants agreed to continue the current format and re-cover the issues from a broader perspective, taking into account the progress of the Forum, discussions, results and approaches to future cooperation.
It is planned to held ASAN Global Web Forum annualy.
On May 14-15, 2020, at the initiative of the State Agency for Public Services and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, the ASAN Global Web Forum on "Governments Agile Response to COVID-19".
The aim of the Forum was to discuss the effectiveness and accessibility of public services during the pandemic, as well as the irreplaceable role of social innovations, smart solutions in the context of pandemic control and beyond. Also, the exchange of experience in the field of innovative approaches and mechanisms was a key priority.
The Global Web Forum was attended by leaders, ministers and well-known experts of the Republic of Azerbaijan, as well as various countries, international organizations and companies.