“ASAN xidmət” Böyük Britaniya mətbuatında
Böyük Britaniyada nəşr edilən məşhur “Diplomat” jurnalında “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyətindən bəhs edən məqalə dərc olunub.
Prezident İlham Əliyevin şəxsi təşəbbüsü ilə yaradılan  “ASAN xidmət” mərkəzlərinin uğurlu model olduğu məqalədə diqqətə çatdırılıb. Bildirilib ki, “ASAN xidmət”-in əsas məqsədi dövlət xidmətlərinin göstərilməsi zamanı səmərəliliyin artırılması və bu istiqamətdə əhali üçün daha da əlçatanlığın təmin edilməsidir. Məqalədə mərkəzlərdə göstərilən xidmətlər həmçinin, səyyar “ASAN xidmət” barədə məlumat verilib.
Qeyd edilib ki,  dövlət xidmətlərinin göstərilməsi zamanı informasiya-kommunikasiya texnologiyalarının istifadəsi üzrə Azərbaycan MDB və bəzi Avropa ölkələri arasında ilk sıralardadır.

“ASAN Service” in UK Media
The article talking about the activities of “ASAN Service” centers was covered in the magazine “Diplomat” in UK.
In the article it was noted that established on the initiative of the President Ilham Aliyev "ASAN Service” centers is the successful model. It was noted that the main purpose of “ASAN Service” is improving the efficiency of public services and in directed to make accessibility simpler for the population. In the article was informed about the services and as well as Mobile “ASAN Service”.
In was informed about the services and Mobile “ASAN Service” activities.
It was noted that while the public service Azerbaijan is among the top list of CIS and some European countries in usage of information-communication technology.