Portuqaliyanın Dövlət Xidmətlərinin Modernləşdirilməsi üzrə Agentliyin inkişaf departamentinin rəhbəri Daniel Martins “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub
26 sentyabr 2014-cü il tarixində “İnsan hüquqları və qabaqcıl idarəçilik kontekstində dövlət xidmətlərinin göstərilməsi” mövzusunda beynəlxalq konfransın iştirakçısı, Portuqaliyanın Dövlət Xidmətlərinin Modernləşdirilməsi üzrə Agentliyin inkişaf departamentinin rəhbəri Daniel Martins Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 1 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub.
Qonağa “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri, inkişaf yolu, həyata keçirdiyi xidmət növləri, həmçinin gələcək planlara dair geniş məlumat verilib. Bildirilib ki, Azərbaycan ixtirası və brendi olan “ASAN xidmət”-in fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, korrupsiya hallarının istisna edilməsi, müasir texnologiyaların tətbiq edilməsi, dövlət qulluqçusu-vətəndaş münasibətlərində yeni düşüncə tərzinin formalaşdırılmasıdır.
Qonaq Azərbaycan brendi olan “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyətini təqdirəlayiq hesab etmiş, bu təcrübənin bir çox dövlətlərdə ,o cümlədən, Portuqaliyada tətbiqinin faydalı ola biləcəyini diqqətə çatdırıb.
Diqqətə çatdırılıb ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərində indiyədək 3 000 000-a yaxın vətəndaşa xidmət göstərilib.
“ASAN xidmət” mərkəzlərində yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan qonaq buradakı əməkdaşların peşəkar yanaşmasını yüksək qiymətləndirib, mərkəzə gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

The director of Development Agency department on Public Services Modernization of Portugal Daniel Martins was acquainted with the “ASAN Service” center
On 24th of September, 2014, participant of the international conference on "Human rights and good governance in the context of the provision of public services," the director of Development Agency department on Public Services Modernization of Portugal Daniel Martins was acquainted with the building and functioning of the “ASAN service” center No.1 of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Guest was given information about the aim of the ASAN service centers, services rendered, history of development, as well as the future plans. It was noted that the aim of activities of “ASAN service” centers is to provide comfort, ensure transparency, eliminate corruption, apply modern technology, and form up new thinking as to relations between citizens and civil servants.
After becoming familiar with “ASAN service” center, the guest highly appreciated the professional approach of staff members and considered the activities of "ASAN service" centers praiseworthy, and mentioned usefulness the application of this experience in many countries including Portugal.