Avropa İttifaqının Azərbaycandakı Nümayəndəliyinin Əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Yerun Villemsl “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub
14 oktyabr 2014-cü il tarixində Avropa İttifaqının Azərbaycandakı Nümayəndəliyinin Əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Yerun Villemsl Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 1 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub.
Qonağa “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri, inkişaf yolu, həyata keçirdiyi xidmət növləri, həmçinin gələcək planlara dair geniş məlumat verilib. Bildirilib ki, Azərbaycan ixtirası və brendi olan “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, korrupsiya hallarının istisna edilməsi, müasir texnologiyaların tətbiq edilməsi, dövlət qulluqçusu-vətəndaş münasibətlərində yeni düşüncə tərzinin formalaşdırılmasıdır.
Qonağın diqqətinə çatdırılıb ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərində indiyədək 3 000 000 vətəndaşa xidmət göstərilib.
Azərbaycan Respublikası və Avropa İttifaqı arasında həyata keçirilən uğurlu əməkdaşlıqdan bəhs edən qonaq Dövlət  Agentliyinin bu əməkdaşlıqla xüsusi yer tutduğunu bildirib.“ASAN xidmət” mərkəzində yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan qonaq buradakı əməkdaşların peşəkar yanaşmasını yüksək qiymətləndirib, mərkəzə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

Head of the Cooperation Department of the Delegation of the European Union Jeroen Willems was acquainted with the “ASAN Service” center
On the 14th of October, 2014, head of the Cooperation Department of the Delegation of the European Union Jeroen Willems was acquainted with the building and functioning of the “ASAN Service” center No.1 of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Guest was delivered information about the aim of the ASAN service centers, services rendered, history of development, as well as the future plans. It was noted that the aim of activities of “ASAN service” centers is to provide comfort, ensure transparency, eliminate corruption, apply modern technology, and form up new thinking as to relations between citizens and civil servants.
It was noted that 3 000 000 citizens have been served at “ASAN service” centers.
Guest mentioned about the successful projects being implemented between Azerbaijan and European Union and highlighted importance of ASAN in these relations. After becoming familiar with the conditions and work principle in “ASAN service” center, the guest highly appreciated the professional approach of staff members, and wished success in their future activity.