“ASAN xidmət” mərkəzində uşaq hüquqi yardım otağının açılış mərasimi keçiriləcək
20 oktyabr 2014-cü il tarixində saat 14:00-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 4 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzində pilot olaraq yaradılmış Uşaq Hüquqi Yardım otağının açılış mərasimi keçiriləcək.
Otaq uşaq hüquqi yardım xidmətlərinin “ASAN xidmət” mərkəzləri vasitəsi ilə həyata keçirilməsi məqsədi ilə UNİCEF-in Azərbaycandakı nümayəndəliyi və Azərbaycan Hüquqşünaslar Konfederasiyasının birgə təşəbbüsü ilə təşkil olunub.
Uşaq Hüquqi Yardım otaqlarının yaxın müddətdə bütün “ASAN xidmət” mərkəzlərində təşkil olunması nəzərdə tutulub. Bu təşəbbüs çərçivəsində mərkəzlərin hər birinə ixtisaslaşmış uşaq hüquqları mütəxəssisi cəlb olunacaqdır. Layihə Avropa Komissiyası tərəfindən dəstəklənir.

There will be held an opening ceremony of the legal assistance office for children at “ASAN Service” center
There will be held an opening ceremony of the pilot Legal Assistance for Children office on October 20, 2014, 14:00 at “ASAN Service” center No.4 under the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Legal Assistance for Children Services are being implemented with the purpose thought the “ASAN Service” centers in cooperation with UNICEF Azerbaijan Office and the Azerbaijan Lawyers Confederation.
It is considered to organize Legal Assistance for Children office in near future in all “ASAN Service” centers.
In the frame of this initiative professional children rights specialists will be involved to each of the centers. The project is supported by the European Commission.