Beynəlxalq Konfransın iştirakçıları “ASAN xidmət”-də
25 oktyabr 2014-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Avropa Şurası Nazirlər Komitəsinə sədrliyi çərçivəsində "İnsan Hüquqları və Əsas Azadlıqları haqqında Avropa Konvensiyasının ölkədaxili tətbiqində milli hakimlərin rolu" mövzusunda  keçirilən beynəlxalq konfransın iştirakçıları- İsveçrə Federal İnzibati Məhkəməsinin sədri Markus Metz və İnsan Hüquqları üzrə Avropa Məhkəməsinin keçmiş hakimi Egbert Myjer   Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 3 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olublar.
Qonaqları salamlayan Dövlət Agentliyin sədri İnam Kərimov  “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri, inkişaf yolu, həyata keçirdiyi xidmət növləri, həmçinin gələcək planlara dair geniş məlumat verib. Bildirilib ki, Azərbaycan ixtirası və brendi olan “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, korrupsiya hallarının istisna edilməsi, müasir texnologiyaların tətbiq edilməsi, dövlət qulluqçusu-vətəndaş münasibətlərində yeni düşüncə tərzinin formalaşdırılmasıdır.
Qonaqların diqqətinə çatdırılıb ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərində indiyədək 3 000 000-dan çox vətəndaşa xidmət göstərilib.

Participants of International Conference at “ASAN Service” center
On the 25th of October, 2014, participants of international conference in the frame of Chairmanship of the Committee of Ministers of the Council of Europe “The role of national judges in Human Rights and European Convention on Fundamental Freedoms in Domestic Implementation” Swiss Federal Administrative Court, former judge of the European Court of Human Rights, Markus Metz and Egbert Myjer were acquainted with the building and functioning of the “ASAN Service” center No.3 of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Guests were welcomed by the Chair of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Inam Karimov who delivered information about the aim of the ASAN service centers, services rendered history of development, as well as the future plans. It was noted that the aim of activities of “ASAN service” centers is to provide comfort, ensure transparency, eliminate corruption, apply modern technology, and form up new thinking as to relations between citizens and civil servants.