Azərbaycan Sovet Rəngkarlığı mövzusunda mühazirə
“ASAN xidmət”, YARAT Müasir İncəsənət Məkanı, Beynəlxalq Muğam mərkəzi və “ASAN Könüllüləri” Gənclər Təşkilatı İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan və dünya incəsənətinə həsr olunan mühazirələr davam edir.
Növbəti mühazirə 31 oktyabr 2014-cü il tarixində saat 19:00-da Beynəlxalq Muğam mərkəzində sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru Xanım Əsgərova tərəfindən keçiriləcək. Mühazirə Azərbaycan Sovet Rəngkarlığı mövzusuna həsr olunacaq.
Qeyd edək ki, layihə çərçivəsində incəsənət sahəsində tanınmış ekspertlər tərəfindən ümumi mühazirələr təşkil olunur. Azərbaycan və dünya mədəniyyətinə, incəsənətinə həsr olunan mühazirələrdə “ASAN xidmət” mərkəzlərinin əməkdaşları, könüllüləri və vətəndaşlar iştirak edirlər.
Layihə müddətində bugünə kimi 4 mühazirə təşkil olunub və ümumilikdə 650 nəfər iştirak edib.
Silsilə mühazirələr iştirakçıların milli və dünya incəsənəti ilə bağlı biliklərinin artırılmasına yönəlib.

Lecture on the topic of the Azerbaijani Soviet Painting
Lectures dedicated to Azerbaijani and world art by “ASAN Service”, “YARAT Contemporary Art Center”, “International Mugham Center” and “ASAN Volunteers” Youth Organization Public Union” have been continuing.
In this context the next lecture will be conducted on the 31st of October, 2014, at 19:00 at the International Mugham Center by Dr. in Arts Khanim Asgarova. The topic of the lecture will be dedicated to Azerbaijani Soviet Painting.
In the frame of the project these lectures are conducted by the famous experts in the field of art. “ASAN Service” centers staffs, volunteers and citizens participate at the lectures series dedicated to Azerbaijani and world culture.
Since the period of the project there have been already organized three lectures and in general 650 people participated at the lectures.